Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na teplé nápoje

Nic v chladu, zimě a plískanicích nezahřeje tak jako voňavé teplé nápoje – na těle i na duši. Ať už je to horká káva, kakao nebo horký čaj či punč, ve správný okamžik se z nich stávají životabudiče. Nejenže umí postavit na nohy a někdy i vytáhnout z nachlazení, ale dokáží i zaručeně zlepšit náladu, když zrovna nemáte svůj den. Skvěle chutnají s alkoholem i bez. Sladit můžete medem, cukrem nebo ovocnými šťávami, zjemňovat kapkou mléka či smetany. Řada teplých drinků chutná ale skvěle i bez slazení.

...

 

Čaj, káva a čokoláda 

Popíjení kávy, čaje nebo horké čokolády bývá součástí relaxace. Zároveň je také synonymem příjemně strávené chvíle. V podstatě žádná schůzka se bez teplého nápoje neobejde. Návštěva ještě stojí ve dveřích a obvykle už odpovídá na otázku, jestli si dá čaj nebo kávu. Teplý nápoj je zkrátka univerzálním „otvírákem“ sociální interakce asi všude na světě. Dokonce i tam, kde není spojen s nutností nabídnout „něco na zahřátí“. Teplý mátový nebo zázvorový čaj totiž dokáže tělo ochladit a přináší osvěžení. Zkuste své hosty překvapit a připravit jim pro jednou některý z našich originálních receptů na teplé nápoje.

Posilovače imunity 

Teplé nápoje můžeme dobře využít také k nastartování a posílení imunity v zimních měsících. Pokud kolem vás obchází chřipka a další viry, pak se zázvor, kurkuma a kajenský pepř mohou stát vašimi nejbližšími spojenci.

  • Zázvorový čaj v létě ochladí a v zimě zahřeje. Nejlépe uděláte, připravíte-li si ho z čerstvého kořene zázvoru.
  • Opravdovým zázrakem je pak zázvorovo-kurkumové latté, v němž se spojují blahodárné účinky zázvoru s kurkumou, skořicí a pepřem. Vyzkoušet ho můžete jak s mlékem jak rostlinného tak živočišného původu.  

Svařák, punč a ostatní alkoholické nápoje 

Zapomenout nesmíme ani na ryze alkoholické teplé nápoje. Čaj sice zahřeje, ale „říznutý“ kapkou rumu zahřeje dvojnásob.


Celý popis

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč