Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na teplé nápoje

Nic v chladu, zimě a plískanicích nezahřeje tak jako voňavé teplé nápoje – na těle i na duši. Ať už je to horká káva, kakao nebo horký čaj či punč, ve správný okamžik se z nich stávají životabudiče. Nejenže umí postavit na nohy a někdy i vytáhnout z nachlazení, ale dokáží i zaručeně zlepšit náladu, když zrovna nemáte svůj den. Skvěle chutnají s alkoholem i bez. Sladit můžete medem, cukrem nebo ovocnými šťávami, zjemňovat kapkou mléka či smetany. Řada teplých drinků chutná ale skvěle i bez slazení.

...

 

Čaj, káva a čokoláda 

Popíjení kávy, čaje nebo horké čokolády bývá součástí relaxace. Zároveň je také synonymem příjemně strávené chvíle. V podstatě žádná schůzka se bez teplého nápoje neobejde. Návštěva ještě stojí ve dveřích a obvykle už odpovídá na otázku, jestli si dá čaj nebo kávu. Teplý nápoj je zkrátka univerzálním „otvírákem“ sociální interakce asi všude na světě. Dokonce i tam, kde není spojen s nutností nabídnout „něco na zahřátí“. Teplý mátový nebo zázvorový čaj totiž dokáže tělo ochladit a přináší osvěžení. Zkuste své hosty překvapit a připravit jim pro jednou některý z našich originálních receptů na teplé nápoje.

Posilovače imunity 

Teplé nápoje můžeme dobře využít také k nastartování a posílení imunity v zimních měsících. Pokud kolem vás obchází chřipka a další viry, pak se zázvor, kurkuma a kajenský pepř mohou stát vašimi nejbližšími spojenci.

  • Zázvorový čaj v létě ochladí a v zimě zahřeje. Nejlépe uděláte, připravíte-li si ho z čerstvého kořene zázvoru.
  • Opravdovým zázrakem je pak zázvorovo-kurkumové latté, v němž se spojují blahodárné účinky zázvoru s kurkumou, skořicí a pepřem. Vyzkoušet ho můžete jak s mlékem jak rostlinného tak živočišného původu.  

Svařák, punč a ostatní alkoholické nápoje 

Zapomenout nesmíme ani na ryze alkoholické teplé nápoje. Čaj sice zahřeje, ale „říznutý“ kapkou rumu zahřeje dvojnásob.


Celý popis