Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Pomalu pečené maso

Pomalu pečené maso

Zima je ideální pro pomalé, líné vaření. Stačí jen připravit maso a za pár hodin z trouby vytáhnete jedinečně vonící pekáč plný lahodného jídla. Víte, jaké druhy masa jsou vhodné pro pomalé pečení a jak je upravit?
21. 11. 2011 | Autor: redakce Apetitu
ROSTBÍF
Anebo, chcete-li, nízký roštěnec je z hovězího hřbetu a je ideální k dušení a pečení. Klasický rostbíf je hotový, když zůstane ve středu načervenalý a při zmáčknutí z něj vytéká růžová šťáva. Svazuje se kvůli tomu, aby měl hezký tvar a stejnoměrně se propekl.

BŮČEK BOK
Tučnější kus vepřového masa s hrubšími vlákny. Porcuje se z různých míst vepřového boku, a tím pádem může být různě tučný nebo libový. Bůček z hrudní části s kostí bývá prorostlý a hodí se k vaření, dušení, nadívání či pečení. Bůček z pupeční části závisí na vypasenosti konkrétního prasete – může být libovější nebo tučnější. Bůček bez kosti může být prorostlá i libová zadní část vepřového boku. Obvykle se peče vcelku, někdo jej nadívá jako roládu, a pokud jej nakrájíte na plátky, můžete ho také grilovat. Syrové maso bůčku by mělo být jemně růžové až růžově červené a jemně vláknité, sádlo musí být bílé a pevné.

JEHNĚČÍ PLECKO
Někdy také ramínko, je poměrně malé (zaujímá 17 až 18 % zvířete), a proto se už neporcuje na další díly. Obvykle se od plece odděluje jen kližka. Pokud chcete mít jistotu, že kupujete kvalitní jehněčí, sledujte barvu masa. Čím jsou jehňata mladší, tím mají světlejší maso; dobré jehněčí by tedy mělo být světle růžové s bílým tukem.

ŽEBÍRKA
Vepřová žebírka z bůčku se získávají po sejmutí svalstva na boku. Většinou se grilují a jsou pak skutečnou delikatesou.

KUŘE
Patří k nejoblíbenějším a nejčastěji konzumovaným masům. Vyplatí se vám koupit co možná nejkvalitnější kuře. Chlazené ihned zpracujte a snězte. Před jakoukoli úpravou ho zevnitř i zvenku pořádně omyjte, po skončení práce opláchněte nože a prkénko.

KRKOVIČKA
Vepřová krkovička mívá maso dobře prorostlé tukem, a je tedy velmi šťavnatá. A právě to z ní dělá ideálního partnera pro pečení! Nakrájená na plátky se může i udit nebo grilovat.

Vyšlo v časopise Apetit.

Přidat komentář