Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Domácí likéry pod stromeček: Slaný karamel, čokoládový, zázovrový a další

Domácí likéry pod stromeček: Slaný karamel, čokoládový, zázovrový a další
ZDROJ: Apetit

Připravte likéry s dostatečným předstihem, aby měly čas se uležet, a hlavně jim najděte opravdu dobrou skrýš. Pak už jen zbývá nakoupit štíhlé lahve s přiléhajícím uzávěrem a ozdobit je stuhou v barvě Vánoc a ručně psanou cedulkou s věnováním. Uděláte radost sobě i obdarovaným.

Karamelový likér

Vánoce voní karamelem, dopřejte si ho v lahodně tekuté podobě – budete s ním slavit obrovský úspěch! Karamelový likér navíc připravíte opravdu snadno. Na rozdíl od tradičního vaječného koňaku se totiž nemusíte obávat sražení žloutků ani salmonelózy z jejich nedostatečného tepelného zpracování.

  • Když do něj přidáte pár špetek soli, rázem bude mít příchuť populárního slaného karamelu!

Limoncello

Prověřená italská klasika, kterou budete chtít ochutnávat znovu a znovu. Citronový likér podávejte dokonale vychlazený v malých kalíšcích jako osvěžující tečku k slavnostnímu menu. Naprosto skvělý bude v krémových náplních do moučníků nebo jako součást ovocného trifle.

Kokosový likér

Pokud milujete kokos, není co řešit. Stačí spojit pět ingrediencí, a hned máte v ruce skvělý výsledek. Kokosový likér nemusíte jen popíjet při zobání vánočního cukroví. Využijete ho také jako báječnou polevu na vanilkovou zmrzlinu nebo čokoládový moučník.

Kořeněné arancello

Domácí pomerančový likér hřeje, i když vám mrazem červenají tváře a kolem hlavy divoce poletují sněhové vločky. Kouzelnou přísadou jsou tentokrát pomeranče, které likéru vdechnou jižanský temperament. Nezapomeňte arancello nakonec dozdobit proužky pomerančové kůry a svitky skořice.

Brusinkový likér

Tento ovocný likér chutná stejně jako brusinky – svěže nakysle s příjemně hořkým dozvukem. Nalévejte ho do průsvitných sklenic, aby vynikla jeho krásná červená barva. Přinese k vám Vánoce.

Autor: jana.koprivova