Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Jedinečná pohádková kuchařka s povídkami přináší recepty živé stravy

Nová kuchařka pro děti a dospělé kombinuje pohádkové příběhy s živými recepty. Čtenáři si tak mohou projít pohádkovým světem a společně s bohyní Živou, která je jejich průvodkyní, uzdravit a oživit všechny pohádky. Zároveň se děti mohou vydávat na zázračné mise a zjišťovat, jaké zdravé dobroty nabízí jejich okolí.
20. 3. 2018 | Autor: redakce Apetitu

Zaujala vás tato kuchařka? Pokud patříte mezi milovníky interaktivních knih, rozhodně bude podle vašeho gusta. Kniha má za úkol čtenáře zapojit nejen do přípravy receptů, ale i do dalších drobných aktivit. O netradiční kuchařce jsme mluvili s jednou z autorek Blankou Fišerovou.

Mohla byste nám přiblížit, zda jde spíše o pohádkovou knihu, nebo o kuchařku?

Jde o obojí. Jak procházíte pohádkovým světem, setkáváte se s různými pohádkovými příběhy a objevují se i témata pro zdravé recepty.

V čem je výjimečná?

Nevím, jestli jsem dostatečně prozkoumala českou knižní nabídku v tomto ohledu, ale každopádně jsem nenašla podobný koncept, který by kombinoval pohádkové vyprávění s recepty v takovéto podobě.

Kdo vymýšlel recepty?

Vznikaly ve spolupráci s jejich autorkou Zuzanou Lužnou, která se živou stravou dlouhodobě zabývá a popularizuje ji.

Pro koho je psaná?

Při tvorbě příběhů jsem vycházela z vlastní zkušenosti, protože jsem díky Zuzaně krok za krokem začala objevovat bohatství živé stravy. Říkala jsem si, že v takové pozici objevitelů jsou nejen děti, ale také dospělí, kteří se také mohou chtít se světem živé stravy seznámit. Je určená dětem, protože je hravá, ale zároveň myslíme i na dospělé. Nabízíme jim možnost, aby se třeba nadchli pro společnou aktivitu s dětmi a jednoduché recepty si s nimi vytvořili. Zároveň je kniha plná fantazie. Díky ilustracím Hany Mičkové se dá číst jako samostatný příběh, probouzí čtenáře k dalšímu rozvíjení nápadů a obrazů.

Je určena pouze pro ty, kteří preferují rostlinnou stravu?

Kniha je určená všem, kdo si chtějí oživit jídelníček. Pro nás je to jedna z mnoha cest, která se nabízí, když přemýšlíme o zdravějším způsobu stravování. Bude skvělé, když se děti i dospělí inspirují, když začnou přemýšlet nad tím, jaké jsou možnosti, co nabízí příroda. Vycházíme z naší vlastní lásky a úcty k přírodě, zvířatům a samozřejmě k dětem, i k člověku jako takovému. Zároveň ale nechceme dogmaticky tvrdit, že to je jediná možná cesta. Každý má možnost prozkoumat a rozhodnout se, co mu vyhovuje.

Proč bychom si ji měli koupit?

Jak už jsem zmínila, kniha v takové podobě v české knižní nabídce není, chtěly jsme přijít s něčím novým. Kromě originálního konceptu nabízí i výjimečné zpracování. Bude mít 160 stran a 15 malých knížeček s recepty, které se budou moci samostatně používat a z knihy vyndat. Výtvarnice pracuje s linoryty, které dále digitálně zpracovává do výsledných ilustrací. Knihu budeme tisknout ofsetem a bude ručně knihařsky zpracovaná. Záleží nám na tom, aby vzniklo hmatatelné, jedinečné dílo – jak obsahem, tak i formou.

Jak můžeme zrodu knihy pomoci?

Pomoci můžete tak, že si knihu nebo jiné odměny předplatíte v právě probíhající crowdfundingové kampani, která potrvá do 17. dubna. Nabízíme knihu za výhodnější cenu, limitovanou edici s ochutnávkou superpotravin, možnost účasti na křtu pro uzavřenou společnost s velkým živým rautem a propojením s inspirativními lidmi, také kurzy živé stravy Zuzky Lužné za výhodnější ceny. Snažily jsme se, aby si odměnu našli i lidé, kterým se naše myšlenka líbí, ale knihu by sami nevyužili. A samozřejmě nás nejvíce bude těšit, když se myšlenka Živého prince bude šířit dál, když si lidé budou vážit darů přírody a dokážou je v rozumné míře zužitkovat.

Přispějte ke vzniku originální pohádkové kuchařky! Pomoci můžete na tomto linku: bit.ly/hithitzivyprinc.

Přidat komentář