Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Galerie: Nejdražší svatební dorty celebrit. Z dortu Grace Kelly vylétaly živé holubice, George Clooney vsadil na zlato

Elvis
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Svatební sezóna je v plném proudu a svatby celebrit jsou vždy pastvou pro oči. A ať už se jedná o jednoduchý piškotový dort nebo velkolepou několikapatrovou extravaganci, svatební dort bývá zlatým hřebem svatební tabule. A celebrity na nich rozhodně nešetří!

Odborníci na dorty ze společnosti Jack and Beyond se pustili do odhadů cen extravagantních dortů, které si nechaly na svatební hostinu připravit některé celebrity. Aby nešlo jen o pátrání po ceně, nabídli budoucím svatebčanům i několik tipů, jak připravit svatební dort hodný Hollywoodu – ovšem za zlomek ceny! Kolik jsou vlastně celebrity ochotné za dokonalý svatební dort zaplatit?

Celebrity mezi dorty

Bývalá Miss World a indická herečka Priyanka Chopra a americký zpěvák Nick Jonas se umístili v čele tabulky s propracovaným dortem, který byl bez podstavce stejně vysoký jako svatebčané. Odhadovaná cena je v přepočtu okolo 430 000 Kč.

 • Dort s drobnými okénky a orientálními detaily zaujal čestné místo na třídenní svatbě v indickém Džódhpuru v roce 2018. Na závěr celé podívané manželé dort rozkrojili mečem.

Na druhém místě se umístil dort ze svatby hollywoodské herečky Grace Kelly a monackého knížete Rainiera III. z roku 1956.

 • Šestipatrový dort, na kterém se nešetřilo, byl rovněž rozkrojen knížecím mečem a obsahoval složité detaily, funkční hrací skříňku a klec, z níž byly vypuštěny dvě hrdličky.
 • Dort byl tedy spíše uměleckým dílem, a to přibližně za 286 000 Kč.

Blogerka Chiara Ferragni a rapper Fedez stojí v čele italského žebříčku. Odhaduje se, že za levitující květinový dort, který na jejich svatbě v Notu visel na vinné révě, utratili přibližně 160 000 Kč.

Této ceně se v roce 2014 vyrovnali svatebčané George Clooney a Amal Alamuddin se zlatým dortem inspirovaným stylem art deco.

  Pořadí Celebrity Odhadovaná cena Místo svatby
  1. Priyanka Chopra a Nick Jonas 428 264 Kč Džódhpur, Indie
  2. Grace Kelly a Rainier III. 285 509 Kč Monako
  3. Kaley Cuoco a Ryan Sweeting 256 998 Kč Kalifornie, USA
  4. Princess Eugenie a Jack Brooksbank 185 619 Kč Windsor, Anglie
  5. Sofia Vergara a Joe Manganiello 171 348 Kč Florida, USA
  6. Chiara Ferragni a Fedez 159 901 Kč Noto, Itálie
  7. George Clooney a Amal Alamuddin 159 901 Kč Benátky, Itálie
  8. Olivia Buckland a Alex Bowen 99 900 Kč Essex, Anglie
  9. Meghan Markle a Prince Harry 82 787 Kč Windsor, Anglie
  10. Idris Elba a Sabrina Dhowre 54 234 Kč Marrákeš, Maroko
  11. Gwyneth Paltrow a Brad Falchuk 42 841 Kč New York, USA
  12. Penn Badgely a Domino Kirke 38 555 Kč New York, USA
  13. Zoe Kravitz a Karl Glusman 34 268 Kč Paříž, Francie
  14. John Legend a Chrissy Teigen 31 404 Kč Kalifornie, USA

  Šestipatrový dort pro Elvise

  Do seznamu se sice nedostal, ale rozhodně stojí za zmínku. Řeč je o svatebním dortu Elvise Presleyho a jeho lásky Priscilly. Z nového dokumentu, v němž exceluje Austin Butler, je zřejmé, že si Elvis potrpěl na luxus, dort stál údajně tenkrát (1967) okolo 80 tisíc korun, což by bylo dnes (i s ohledem na inflaci) mnohonásobně více.

  Dort jako pro celebrity za zlomek ceny

  Expertka na dorty Sophia Zimmer poskytla následující tipy pro budoucí svatebčany, kteří chtějí velkolepý svatební dort, ale nemají rozpočet jako celebrity: 

  • Pokud jde o svatební dorty, platí, že čím vyšší dort, tím vyšší cena. Dvojité patro nebo mnoho vrstev dort prodraží. 
  • Jestliže se obáváte, že menší dort by nemusel nasytit všechny vaše hosty, můžete to obejít tím, že si objednáte několik dalších řezů dortů stejné nebo jiné příchutě. Pak je můžete vystavit na dezertní talířky kolem hlavního dortu a hosté si je mohou rovnou odnášet.  
  • Poleva je váš přítel! Polonahé dorty s polevou jsou často cenově výhodnější než dorty potažené cukrovou hmotou nebo marcipánem. Polevu lze také snadno strukturovat a pohrát si tak s efektem.
  • Dalším tipem, pokud chcete nádherný dort, ale máte omezený rozpočet, je udělat ho co nejjednodušší. Čím více (ručně vyrobených) ozdobných prvků na dort přidáte, tím více bude stát.
  • S relativně jednoduchými prvky můžete vytvořit velmi elegantní dorty. Například živé jedlé květiny, i když jich bude jen pár, vypadají vždy skvěle a lze je sladit s výzdobou stolu nebo tématem svatby.

  Vyhledejte cukráře, kteří nabízí službu konzultace svatebního dortu. Dobrý poradce s vámi dokáže navrhnout dort, který odpovídá vašemu rozpočtu a vypadá skvěle. Nebojte se přinést barevné vzorky nebo nápady pro inspiraci, ale buďte realisté, ne vše, co najdete na internetu, odpovídá skutečnosti.

  Zdroje informací: Jack and Beyond, Sophia Zimmer

  Skryt pre seznam

  Související články

  Apetit magazín

  KVÍZ: Poznáte podivné pokrmy a jídla s krkolomnými názvy?
  • Kvízy

  KVÍZ: Poznáte podivné pokrmy a jídla s krkolomnými názvy?

  Už jste někdy slyšeli například názvy hákarl, chačapuri, casu marzu? Pokud jste zvídaví milovníci netradičních chutí, pak je tu pro vás náš kvíz. Vyzkoušejte si, jak dobře se vyznáte v krkolomných názvech! Třeba vás překvapí, kolik...