Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nejlepší dietou je zdravý životní styl

Zdravé jídlo
ZDROJ: Jannis Brandt/Unsplash
sdílet:

Začít žít zdravě může znamenat nový začátek. Někdo se začne otužovat, jiný touží shodit přebytečná kila. Pokud patříte do druhého tábora, pak zapomeňte na drastické diety plné zákazů a příkazů. Nejzdravější dieta se totiž nazývá zdravý životní styl.

Začínáte lamentovat nad svou postavou a těsnými džíny? Máte zdravotní problémy? Pak určitě následuje zběsilé pátrání po nejrychlejších dietách a výživových směrech, díky kterým údajně zhubnete a zázračně se uzdravíte. Přitom leckdy stačí, když svou stravu uděláte pestrou a začnete jíst uměřeně

  • Rychlé a drastické hubnutí nikdy nepřinese dlouhodobý výsledek.
  • Efektivnější bude, když změníte životní styl a provedete ve vašem jídelníčku udržitelné změny. Změna se na vaší postavě sice neprojeví do 72 hodin, zato se během celého roku budete cítit dobře nejen po fyzické, ale také po psychické stránce.

Žádný učený z nebe nespadl

Pokud chcete změnit životní styl od podlahy, můžete změnu provést pod dohledem odborníka. V současné době existuje mnoho výživových poradců, nutričních terapeutů či dietologů, kteří vás prohlédnou a na základě vašeho zdravotního stavu sestaví jídelníček na míru.

  • Výhodou dohledu odborníka je, že jídelníček přizpůsobí vašemu apetitu i alergiím a intolerancím.
  • Odborník vás navíc uvede to světa výživových hodnot a fungování metabolismu.

Nezapomeňte na pohyb

Pro zdravý životní styl je důležitá také fyzická aktivita. Cvičit byste měli každý den alespoň 15 minut.

  • Pokud nepatříte k lidem, kterým by se při sportu vyplavovaly endorfiny, pak zkuste do svého každodenního života zakomponovat alespoň chůzi. Vystupte o zastávku dříve, namísto výtahu choďte do schodů pěšky a o víkendech vyrazte na delší túru. Uvidíte, že tento malý krok povede k velkým změnám na vaší postavě.
Skryt pre seznam

Související články

Autor: Apetit

Apetit magazín