Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak na poctivý hospodský guláš: Má přesně daný postup jehož součástí je dokonalý cibulový základ

Vaškův guláš z trouby
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Guláš, to je česká klasika. Pravda je, že není tak úplně náš, inspiraci jsme si vzali z Maďarska, spíše než gulyási se ale podobá perkeltu. Ten český, kterému se také s oblibou přezdívá hospodský, má přesně daný postup, díky kterému docílíte tmavé a chuťově výrazné omáčky. Víte, jak na ni?

Hospodský guláš bychom měli najít v každé dobré české hospodě. Ne všechny ale vypadají stejně, některé jsou tmavší, jiné světlejší.

  • U barvy záleží na tom, jakou trpělivost má kuchař s přípravou cibulového základu, který by měl být co nejtmavší, ale zase ne spálený.
  • To by pak guláš chutnal hořce, a i když mezi pověrami koluje, že pravý hospodský guláš by měl být trochu hořský, rozhodně tomu tak není. 
  • Tmavší barvu mu může dodat také trocha tmavého piva, někdo guláš vaří se slupkami od cibule. 
  • Vyzkoušejte ho třeba podle našeho videa:
Skryt pre seznam

Recept na dokonalý guláš jinak není potřeba znovu rozepisovat, ten pro nás nejlépe okomentovat šéfkuchař Zdeněk Marcín. Najdete ho níže.

Chybí v něm snad jen zmínka o tom, že guláš můžete podávat s různými přílohami. Někdo nedá dopustit na klasické kynuté knedlíky, jiný na špekové. Guláš je také skvělý s čestvým kváskovým chlebem či bramboráčkami.

A teď už pusťe do kvízu. Pokud se na něj necítíte, protože s gulášem nemáte takové zkušenosti, berte ho jako kurz vaření. Bod po bodu se dozvíte, jak na to!

Zdroj informací: časopis Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín