Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

KVÍZ: Co víte o indické kuchyni?

Indické palačinky dosa s kořeněnými bramborami
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Indická kuchyně je rozmanitá a plná chutí, vůní i barev. Mnohé  indické pokrmy si získaly oblibu po celém světě, indickým restauracím a bistrům patří pevné místo v gastronomickém světě. Možná jste do něj sami pronikli a kari vaříte i doma.

Pryč jsou časy, kdy byl synonymum pro indickou kuchyni představoval legendární žlutý prášek, prodávaný pod názvem kari. Dnes můžeme do alchymie indické kuchyně nahlédnout podstatně hlouběji. 

Skryt pre seznam

Koření garam masala i jednotlivé další nepostradatelné druhy koření, jako jsou kardamom, koriandr, římský kmín, badyán, skořice, hořčičné semínko a kurkuma, běžně koupíme, a to jak vcelku, tak namleté.

  • Indická kuchyně rozhodně kořením, cibulí, česnekem ani zázvorem nešetří. Často používá také kokos nebo kokosové mléko. Skvěle se v ní uplatňují luštěniny, brambory a kořenová zelenina. 

My zbožňujeme indické omáčky a pokrmy z luštěnin či tradiční druhy indické placky. Jak jste na tom vy? Máte přehled o indické kuchyni nebo ji spíš teprve objevujete? Držíte se ověřených jídel či přicházíte na chuť novým objevům? Prověřte své znalosti indické kuchyně v našem kvízu!

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín