Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

KVÍZ: Poznáte jídla, která vařily naše babičky?

Babička v kuchyni
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Kuchyně našich babiček je hotový poklad. Byly to ženy, které věděly, jak hospodařit s málem a přesto připravit jídla, která dokázala rozproudít naše chuťové pohárky. V dnešní uspěchané době se vyplatí ponořit se do vzpomínek a objevit tajemství jejich skromného vaření. Pod článkem najdete kvíz, který prověří, zdali kuchyni babiček znáte dokonale.

Babičky jídlem především vůbec neplýtvají. Jsou jedničkami v umění využít každý kousek potraviny a proměnit ho ve výborné jídlo. Prim v jejich kuchyních hraní základní suroviny, které jsou vždy po ruce. V babiččině kuchyni se setkáme s kouzlem domácích receptů, které byly předávány z generace na generaci.

  • Suroviny jako mouka, vejce, mléko, kořenová zelenina, brambory, zelí, luštěniny se staly stavebními kameny mnoha chutných pokrmů.

Rituál, který stmeluje rodinu

Vaření je pro babičky způsobem vyjádření lásky k rodině a péče o jejich pohodu. V dnešní uspěchané době často zapomínáme na význam tohoto rituálu, který nás může propojit s blízkými a přinést do našich životů klid a radost.

  • Při vzpomínání na kuchyni u babičky nám často nabíhají prožitky spojené s vůněmi které se linuly z trouby. Pečení chleba, koláčů a buchet je nedílnou součástí babiččiny kuchyně.

V dnešní době jsou moderní cizokrajné recepty, které často nabízejí více variability než česká kuchyně. Nemusíme tedy vařit přesně to, co vařily babičky, ale inspirovat se jejich stylem. Kuchyně babiček nám připomíná, že někdy méně je více a že každý pokrm by měl být připravený s láskou i péčí. 

Babiččina kuchyně je víc než jen místo, kde se připravuje jídlo. Je to místo, kde se rodina spojuje, vzpomíná na minulost a tvoří nové společné příběhy. Je to místo, které si zaslouží naši pozornost a úctu.

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Jarmila Černá

Apetit magazín