Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak jí Pavlína Pořízková. Díky přerušovanému půstu si může dát smažené kuře i dort

Pavlína Pořízková
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Bývalá topmodelka Paulina Porizkova, rodačka z Prostějova, která společně s Terezou Maxovou, Evou Herzigovou nebo Pavlínou Němcovou patří mezi nejslavnější manekýnky devadesátých let, nedávno oslavila osmapadesáté narozeniny. A ačkoliv neskrývá své šediny ani vrásky, stále se pyšní perfektní postavou a mladistvým elánem. Jak se udržuje fit?

Miluje jídlo, ale dodržuje pravidlo 16:8

Ve videu na svém instagramovém účtu @paulinaporizkov vysvětlila, že praktikuje metodu přerušovaného půstu, kdy jí pouze osm hodin z celého dne a zbylých šestnáct hodin drží půst.

  • Pavlína Pořízková, která se stala vůbec nejmladší tváří na obálce časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue, přiznala, že když s tímto stravovacím režimem začínala, ani jí se nevyhnuly pocity hladu. Ty ale po čase přešly a nyní už žádné chutě nemá.
  • V praxi to funguje tak, že když si dá večeři okolo desáté hodiny večer, další jídlo následuje po šestnácti hodinách.
  • Bývalá modelka, která už dlouhá léta žije v Americe, tedy kromě čaje nebo kávy vůbec nesnídá a snaží se první jídlo dne konzumovat co nejpozději – když necvičí, tak se jí prý daří vydržet až do večera.
  • Pokud má trénink, který se obecně snaží zařadit do svého program třikrát až pětkrát týdně v podobě posilování, pilates či tance, začíná jíst okolo druhé nebo třetí hodiny odpoledne.
  • Důkazem, že přerušovaný půst opravdu funguje není jen Paulina, ale další známé osobnosti jako Jennifer Aniston, Halle Berry nebo Kourtney Kardashian, které této dietě také propadly.

Půst přerušuje ostružinovým smoothie

Ve stejném videu Paulina prozrazuje, že jejím prvním jídlem dne je veganské smoothie od Splendid Spoon, což je americká společnost, která se zaměřuje na donášku rostlinných jídel (smoothies, polévek, nudlí, obilných kaší a podobně) z vysoce kvalitních surovin.

  • Modelka ukazuje konkrétní ostružinové smoothie s bazalkou, které kromě těchto ingrediencí obsahuje také banány, hrachový protein, citronovou šťávu, mletou vanilku, datle, chia semínka a himalájskou sůl. A když má větší hlad (třeba po cvičení), dává si misku polévky, nudlí či rýže, rovněž od Splendid Spoon.
  • Paulina také zdůrazňuje, že s touto značkou nemá žádnou spolupráci a všechny produkty si sama kupuje, protože jsou nutričně vyvážené, dobré a zmiňuje ještě jeden neméně důležitý důvod, proč se stravuje zrovna takhle…

Večeře bez zábran

…Paulina přes den volí jídla od Splendid Spoon zejména proto, aby se mohla „rozjet u večeře“ a dát si to, na co má opravdu chuť – klidně smažené kuře, skleničku vína nebo alkoholický koktejl i dezert!

  • Vysvětluje, že díky tomuto způsobu stravování se necítí nijak ochuzená a zkrátka pro ni funguje, ačkoli chápe, že to nemusí vyhovovat všem.
  • Po většinu času dává přednost zdravým jídlům, neholduje zpracovaným potravinám, ale také miluje dorty a koláče, které sama připravuje.
  • Na jejím instagramu můžete třeba vidět fotku Schwarzwaldského nebo čokoládového dortu s jahodami a šlehačkou, které sama připravila a pochlubila se s nimi svým sledujícím, kterých má na kontě už okolo jednoho milionu.

Zdroje informací: CelebWell, Women’s Health, instagramový účet @paulinaporizkov, Healthline

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Zorka Švarcová

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč