0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jídelníček Helen Mirren: Věčná dietářka miluje indickou kuchyni a cvičí podle pilotů

Helen Mirren
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Celý svět okouzlila fenomenálním ztvárněním britské vládkyně Alžběty II. a je zářným příkladem, že i v sedmasedmdesáti letech může žena vypadat naprosto báječně. Jak se udržuje ve formě a co nejraději jí oscarová herečka Helen Mirren?

„Jsem jako všichni ostatní – pořád držím dietu!“

S tím se hvězda filmu Královna svěřila magazínu People. Dále však přiznala, že nikdy nepropadla žádné drastické dietě. Celý život se snaží dodržovat vyvážený jídelníček, který jí pomáhá zůstat fit a v rovnováze.

 • Jídlo má velmi spojené s navazováním společenských kontaktů a miluje společné stolování se svými blízkými.
 • Zastává názor, že neexistuje žádná univerzální dieta a všem doporučuje, aby převzali kontrolu nad svou stravou a konzumovali výživná jídla, která prospívají organismu.
 • Zároveň se snaží o balanc a bez problémů si vychutná i pokrmy, které nejsou vyloženě dietní.

Miluje vejce po španělsku i indickou kuchyni

I když si Helen Mirren může dovolit jíst v těch nejpřepychovějších restauracích světa, k jejím nejoblíbenějším jídlům patří fish & chips a také huevos rotos – španělská smažená vejce s tekutým žloutkem, doplněná hranolky a někdy i masem.

 • Možná i díky hlavní roli ve filmu Láska na kari si zamilovala indickou kuchyni, kterou má prý stejně ráda jako svou domácí, britskou.
 • Jídlo, které jí připomíná dětství, představují ruské pirožky. Ty doma připravovala její maminka, protože otec Helen pocházel z Ruska.
 • K jejím oblíbeným pokrmům patří i tatarský biftek a francouzská cibulová polévka s bagetou a sýrem gruyère.

Miluje jídlo, ale vaření jí moc nejde

Slavná herečka je velmi otevřená a netají se tím, že její kulinářský talent není zdaleka tak velký jako ten herecký. V rozhovoru pro rádio Times dokonce řekla, že je zbytečná kuchařka.

 • S humorem sobě vlastním prozradila, že nejlépe to umí s toustovačem, ať už jde o pečené fazole na toustu, sýrový toust, toust s marmeládou nebo s britskou lahůdkou Marmite.
 • Právě proslulou kvasnicovou pomazánku Marmite, sáčky s britským čajem a ovesnou kaší má prý vždy s sebou, když cestuje.

Za dokonalou figuru vděčí i Královskému kanadskému letectvu

Dodržování zásad zdravého stravování je podle herečky pouze polovinou úspěchu, proto se i přes svou přirozenou lenost věnuje krátkému, ale účinnému cvičení.

 • Jedná se o cvičební program pro kanadské piloty, který vznikl v roce 1959.
 • Mirren celý život, ačkoliv s kratšími i delšími přestávkami, cvičí podle plánu XBX, který je určen ženám a měl by se provádět každý den dvanáct minut.
 • Herečka tvrdí, že už za dva týdny tohoto cvičení je znát rozdíl. Kromě ní si prý tohle cvičení oblíbil i britský král Karel III., ale také princ William a princezna Kate.

Zdroje informací: Insider, Woman’s World, Daily Mail, Behind The Lens

Související články

Autor: Zorka Švarcová

Apetit magazín

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší
 • Suroviny

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší

Když se před pěti sty lety  španělský dobyvatel Hernán Cortés vracel ze střední Ameriky, jedněmi z prvních suvenýrů, které s sebou do Evropy přivezl, byly kakaové boby. Jejich využití odkoukal od Aztéků. Ti kakao zpracovávali na...
Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
 • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
 • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč