Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jídelníček princezny Diany: Na těle nechtěla mít ani gram tuku navíc, její dieta byla velmi složitá

Jídelníček princezny Diany
ZDROJ: ČTK
sdílet:

Princezna Diana by oslavila letos 1. července 62. narozeniny. Byla miláčkem nejen Velké Británie ale celého světa. Byla módní ikonou, tváří mnoha charitativních organizací, noblesní dámou a manželkou prince Charlese (nyní krále Karla III.). Princezna fascinuje lidi i po své smrti. Ať jde o její povahu, šatník nebo jídelníček. Co žena pyšnící se titulem princezny ráda jedla.

Asi jako každá žena, která je dennodenně vystavována objektivům fotoaparátů, si bedlivě hlídala svou figuru. Věděla, že kamera i fotoaparáty přidávají deset kilogramů, a proto na svém těle nechtěla mít ani gram tuku navíc. A tak na sebe byla velmi přísná. Za jejího působení v královské rodině byl hlavním šéfkuchařem britské královské rodiny Darren McGrady, který o Dianině dietě řekl, že byla velice složitá.

  • Nejraději měla papriky plněné rýží, česnekem, houbami a cuketou s mozzarellou a parmazánem přelité omáčkou z uzených rajčat a pepře,
  • milovala vejce Suzette, tedy pečené brambory se sázenými vejci, špenátem a holandskou omáčkou,
  • co se týče masa, nejraději si dopřávala kuřecí bez kůže,
  • červené maso ani měkkýše pak nejedla vůbec. Vyhýbala se i všemu, co obsahovalo majonézu nebo zakysanou smetanu, píše deník Hello!

Pochutnávala si na chlebu s máslem

Královský šéfkuchař jí také často připravoval plněný lilek a humra thermidor připraveného na másle, se šalotkou, mlékem, čerstvými bylinkami, vínem, parmezánem a smetanou.

  • I princezna Diana čas od času zhřešila. Když už tu příležitost měla, dala si nákyp z bílého pečiva (podobný naší žemlovce) a také čerstvý chléb s máslem, nepohrdla sušenými rozinkami, které prý uzobávala z každého dezertu, který se na stole objevil. Jejím nejoblíbenějším ovocem bylo exotické liči, uvádí deník Hello!

Když už se přece jen do vaření pustila, musel jsem jí na všechny suroviny nalepit papírky, aby věděla, co to je a jak surovinu použít. Kolikrát si však nevěděla rady ani s délkou přípravy jednotlivých částí pokrmů a nejednou se stalo, že nezvládla obsloužit plynový sporák, prozradil Darren McGrady pro Daily Mail.

Neodolala fastfoodu

Chodit do fastfoodu nebylo v královské rodině zvykem. Až do té doby, než se do ní přivdala Diana. Služebnictvu oznámila, že ona ani děti nebudou jíst doma, protože synové chtějí jít do McDonald’s. Šéfkuchař McGrady jí sice oznámil, že i on umí připravit výtečné hamburgery, ale na to princezna odvětila, že její kluci nechtějí hamburgery, ale McDonald’s, píše deník Mirror. 

Zdroje informací: magazín Hello!, Daily Mail, Mirror

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Michaela Dočkalová

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč