Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

6 nápadů na efektní dezerty, které zazáří

Do skleničky, opilé, velké, malé... na tyhle dezerty by si vaši hosté rozhodně měli nechat v žaludku místo.
29. 12. 2020 | Autor: Jana Kopřivová

Chcete svým hostům nebo rodině nabídnout ještě něco jiného než vánoční cukroví? Zkrátka něco výjimečného a neobyčejného? Následující dezerty jsou pro podobný okamžik jako stvořené. Jsou sváteční, poměrně snadné a dají se zčásti nebo celé připravit s předstihem. 

1 Trifle

Tradiční anglický dezert patří přesně do kategorie za málo námahy obrovský úspěch. Všechny suroviny se navrství do velké skleněné mísy, nechají se v lednici zaležet, aby se chutě krásně prolnuly, a pak jen ve správný okamžik nesete na stůl efektní maxipohár. Hosté si sami nabírají do malých mističek, kolik chtějí. 

Základem dobrého trifle je vrstva z upečeného piškotu nebo cukrářských piškotů, na ně se vrství různé druhy ovoce a lahodný krém. Tento způsob přípravy nabízí bezpočet variant. Můžete připravit trifle na způsob tiramisu s kávou a mascarpone i svěží trifle s malinami a smetanou. K oblíbeným variacím patří také trifle s čokoládou a banány. Pokud připravujete dezert jen pro dospělé, nebojte se ho vylepšit řádnou dávkou alkoholu. Chutná v něm doslova božsky.

8x nebeský trifle

Britský dezert trifle je naprosto nadpozemská záležitost... Zabořte lžičku, naberte poctivě každou vrstvičku této...

2 Dezerty do skleničky

Využívají stejného efektu jako trifle, jsou v podstatě takovou jeho roztomile zmenšenou variantou. Platí, že vše, co byste naskládali do velké mísy, můžete připravit i ve variantě pro sólo skleničky. Aby se vám do nich dobře vrstvil krém, doporučujeme použít cukrářský zdobicí sáček nebo obyčejný sáček s ustřihnutou špičkou. Příprava pak bude hračka. Skvělé na těchto skleničkách je, že díky své velikosti potěší mlsné jazýčky, ale nezaplácnou žaludek. Je jich prostě tak akorát. 

3 Opilé dezerty

Dezerty pro dospělé umí zvednout náladu a není to jen zvýšeným obsahem alkoholu. Tak se neostýchejte a přilijte hlt svého oblíbeného alkoholu, kam se to jen trošku hodí. Vaječný koňak na zmrzlinový pohár, pomerančový likér do piškotového základu pro trifle nebo do alkoholu naložte sušeného ovoce.

Opilé dezerty

Kapka alkoholu dodá dezertu slavnostní ráz i nový chuťový rozměr.

4 Slavnostní záviny

Nemá vaše trouba po předvánočním maratonu pečení pořád ještě dost? Nabídněte svým hostům dezerty z trouby. Naprosto jedinečné jsou pro tuto příležitost všechny slavnostní verze klasického závinu. Pokud se nepustíte do mistrovského taženého, ale dáte přednost kupovanému listovému těstu, máte dezert v troubě do dvaceti minut. Pro vánoční hodování je jako stvořená kombinace hrušek, mandlí a marcipánu nebo tradičnější náplň ze sušeného ovoce. A co je skvělé, pečení den před velkou hostinou jim rozhodně neuškodí, odpočinek přes noc naopak podpoří jejich chuť. 

5 Dezerty z lednice

Pokud po všem vánočním pečení naopak uvítáte dezert, který do trouby nemusí, jsou pro vás jako stvořené následující sladkosti. Do oddychové kategorie dezertů z lednice patří především všechny poháry, nepečené cheesecaky a čokoládové pěny. Snadno jim obměnou ingrediencí dodáte ten správný zimní šmrnc. Co třeba klasické tiramisu ozvláštnit švestkami a perníkovým kořením?

Zimní poháry

V dětství jsme poháry milovali! Byly vrcholem domácího cukrářského umění. Když maminka nebo babička místo obyčejného...

6 Zmrzlinové dezerty

Co si večer připravíš, ráno jako když najdeš. Zmrzlina je skvělý způsob, jak snadno oslnit efektní dezertem. Pohrajte si s přípravou domácí zmrzliny. V časové nouzi si můžete vypomoct kupovanou v té nejlepší kvalitě. Pak stačí přidat pár surovin a lahůdka je na stole. Zimním favoritem se může stát například vanilková zmrzlina s omáčkou z jablek dušených s kořením a brandy.

Spoustu dalších nápadů, jak si vychutnat poslední dny tohoto roku, najdete v následujících článcích.

Související

Silvestr s přáteli

Silvestr je vždy ideální příležitostí k pozvání party kamarádů na mejdan nebo ke společné výpravě na chatu. Domácí...

Mejdan s Apetitem

Party pohoštění by mělo splňovat tři základní podmínky: každý z hostů si v něm musí najít něco. Nemusí se vždy jednat o...

Slané pečení: 10 receptů na party hity

Máte z vánočního cukroví přeslazeno? Zkuste si pro změnu upéct něco slaného. Všechny naše dobroty zaručeně vyrovnají...

Česnekové chlebíčky a dokonalé jednohubky

Večírkovou klasiku jen tak něco netrumfne! Nabízíme vám léty prověřené hity i nápady na obměny klasických...

Český chlebíček a jeho příbuzní z celé Evropy

I více než sto let od svého objevení má obložený chlebíček své nadšené vyznavače. Čerstvým chlebíčkům s bramborovým...
Menu na silvestra

Menu na silvestra

Připravte menu, které můžete podávat jako slavnostní oběd i silvestrovské pohoštění. Kombinace pikantní zázvorové šunky...

Mug cake: zázračně rychlý dezert plný energie

Přepadla vás chuť na sladké a chcete si dopřát zároveň něco zdravého? Vyzkoušejte Mug cake. Jeho příprava vám zabere...

Přidat komentář