Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Snídaně pro malé i velké strávníky

Snídaně je základ dne! Motto, které slýcháme ze všech stran. A rozhodně nejde o nějaký mýtus. Ať už máte rádi sladké snídaně nebo si raději dopřejete slaný toast s vejci, nezapomínejte na důležitou výživovou hodnotu ranního jídla. Připravili jsme pro vás hned několik tipů na vydatné snídaně, které nastartují metabolismus a dodají tělu spoustu potřebné energie. Dopřejte sobě a svým dětem snídani bohatou na bílkoviny, vitamíny a další prospěšné látky a připravte svou imunitu na podzimní útoky různých bacilů.
19. 9. 2020 | Autor: Šárka Měřičková

Děti, které se ráno budí s prázdným bříškem, se na snídani zpravidla těší a slupnou ji do posledního drobečku. Stejně jako to mají někteří dospělí, tak i mnoho dětí po ránu hlad nepociťuje a raději by se věnovaly jiným aktivitám nežli jídlu. Ať tak či tak, snídaně je zdravý základ dne a je důležité lidský organismus nastartovat třeba i menším, ale přesto výživným pokrmem. Podívejte se na naše tipy a věřte, že se vaše děti budou na snídaně těšit. Jako s každým jiným návykem se i v případě snídaní jedná o rituál, který děti budou milovat. Jak na to? Čtěte dále a těšte se na přípravu zdravých a chutných dobrot.

Snídaně a svačiny

Od teď budete vstávat i pracovat s úsměvem a elánem! Nová kuchařka Snídaně a svačiny, která vychází 16. 3. 2017, vám...
 

Sladký start do nového dne

Může jít jen o zvyk daný předchozími návyky nebo skutečnou chuť na sladké. Obojí můžete zahnat rychlou verzí snídaně ve formě koupených cereálií zalitých mlékem. Pokud však sobě a svým dětem chcete dopřát vydatnou domácí snídani a cereálie patří mezi vaše oblíbence, zkuste si připravit domácí granolu s vůní perníku. Vydrží i několik týdnů a připravíte z ní spoustu lahodných snídaní nebo svačinek. Chuťovou explozi můžete očekávat v kombinaci s jablečným pyré. Vláknina obsažená v ovesných vločkách je velice důležitá pro dobré zažívání. Můžete je rafinovaně schovat do vtipné ranní kaše nebo jimi obzvláštnit oblíbené smoothie. Podívejte se na další tipy a triky, jak dát snídaňovým vločkám ten správný šmrnc. Tato jídla mají velkou výhodu v tom, že si je můžete připravit s předstihem a v případě ranního spěchu si dopřát kvalitní snídani bez dlouhých prostojů. Probouzíte-li se do podzimního víkendového rána, doporučujeme pustit se do přípravy našich oblíbených palačinek. Nejlepší jsou ještě teplé a kromě spokojených bříšek přinesou celé rodině i dobrou náladu. Nebojte se pustit ani do teplých ranních kaší, které se budou těšit oblibě zejména našich nejmenších strávníků.

Dokonalá snídaně

Snídaně je základ. Dobrá snídaně je potěšení. A udělá vám radost na celý den! Nabízíme vám dvanáct tipů, jak krásně...

Slaná snídaně plná chutí a barev

V ideálním případě by se slané a sladké snídaně měly kombinovat a vyváženě střídat. Patříte-li mezi příznivce slaných snídaní a chcete-li vyzkoušet něco jiného než tradiční toast s vejci, podívejte se na několik osvědčených tipů na slanou snídani. Její vůně linoucí se celým bytem přiláká každého spáče a s čerstvou zeleninou výborně nastartuje nový den. Dejte se do přípravy slaných lívanců a palačinek a nebojte se experimentovat s přidanými ingrediencemi a přizpůsobit si tento pokrm vlastní chuti. Nabízí se hned několik variant, z nichž naše nejoblíbenější jsou lívance s uzeným lososem. Rodinu doslova okouzlíte, když o víkendu připravíte snídani s domácím pečivem. Ať už jej pak potřete pomazánkou nebo připravíte housku se šunkou, avokádem a klíčky, můžete se radovat z plnohodnotného jídla připraveného s láskou pro celou rodinu. U dětí i dospělých jsou velmi oblíbené tzv. snídaně na vidličku. Vaší pozornosti by neměly uniknout chlebíčky s míchanými vejci, které díky čerstvým bylinkám a výhonkům hýří barvami a jejich chuť je jemná a lahodná.

Související

Snídaně, když spěcháte

Milujeme teplé snídaně, ale někdy na ně zkrátka není čas. To ale neznamená, že i když ráno spěcháme, vyrazíme do světa...

Snídaňová pizza

Pizza k snídani? Všechno je dovoleno, i když uznáváme, že tohle je snídaně jen pro silné povahy.

Snídaňové nudle

Vařené vejce je sice k nudlím stylovější, ale klidně opečte na pánvi po slanině a houbách ještě volské...

Snídaňová zmrzlina

Snídat zmrlinu? My jsme pro! Hřešit se občas musí...

Chystej večer, snídej ráno – 5 nápadů na snídani v předstihu

Možná si ráno rádi přispíte, možná máte začátek svého dne rozpočítaný na vteřiny. Snídani ale odbýt nemusíte. I ve...

Nejdůležitější jídlo dne - snídaně

Jsou dva typy lidí - ti, co každé ráno s chutí snídají, a ti, kteří snídani bez výčitek vynechají. Pojďme si shrnout...
REKLAMA

Přidat komentář