0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Snídaně pro malé i velké strávníky

Snídaně pro malé i velké strávníky
sdílet:
Snídaně je základ dne! Motto, které slýcháme ze všech stran. A rozhodně nejde o nějaký mýtus. Ať už máte rádi sladké snídaně nebo si raději dopřejete slaný toast s vejci, nezapomínejte na důležitou výživovou hodnotu ranního jídla. Připravili jsme pro vás hned několik tipů na vydatné snídaně, které nastartují metabolismus a dodají tělu spoustu potřebné energie. Dopřejte sobě a svým dětem snídani bohatou na bílkoviny, vitamíny a další prospěšné látky a připravte svou imunitu na podzimní útoky různých bacilů.

Děti, které se ráno budí s prázdným bříškem, se na snídani zpravidla těší a slupnou ji do posledního drobečku. Stejně jako to mají někteří dospělí, tak i mnoho dětí po ránu hlad nepociťuje a raději by se věnovaly jiným aktivitám nežli jídlu. Ať tak či tak, snídaně je zdravý základ dne a je důležité lidský organismus nastartovat třeba i menším, ale přesto výživným pokrmem. Podívejte se na naše tipy a věřte, že se vaše děti budou na snídaně těšit. Jako s každým jiným návykem se i v případě snídaní jedná o rituál, který děti budou milovat. Jak na to? Čtěte dále a těšte se na přípravu zdravých a chutných dobrot.

 

Sladký start do nového dne

Může jít jen o zvyk daný předchozími návyky nebo skutečnou chuť na sladké. Obojí můžete zahnat rychlou verzí snídaně ve formě koupených cereálií zalitých mlékem. Pokud však sobě a svým dětem chcete dopřát vydatnou domácí snídani a cereálie patří mezi vaše oblíbence, zkuste si připravit domácí granolu s vůní perníku. Vydrží i několik týdnů a připravíte z ní spoustu lahodných snídaní nebo svačinek. Chuťovou explozi můžete očekávat v kombinaci s jablečným pyré. Vláknina obsažená v ovesných vločkách je velice důležitá pro dobré zažívání. Můžete je rafinovaně schovat do vtipné ranní kaše nebo jimi obzvláštnit oblíbené smoothie. Podívejte se na další tipy a triky, jak dát snídaňovým vločkám ten správný šmrnc. Tato jídla mají velkou výhodu v tom, že si je můžete připravit s předstihem a v případě ranního spěchu si dopřát kvalitní snídani bez dlouhých prostojů. Probouzíte-li se do podzimního víkendového rána, doporučujeme pustit se do přípravy našich oblíbených palačinek. Nejlepší jsou ještě teplé a kromě spokojených bříšek přinesou celé rodině i dobrou náladu. Nebojte se pustit ani do teplých ranních kaší, které se budou těšit oblibě zejména našich nejmenších strávníků.

Slaná snídaně plná chutí a barev

V ideálním případě by se slané a sladké snídaně měly kombinovat a vyváženě střídat. Patříte-li mezi příznivce slaných snídaní a chcete-li vyzkoušet něco jiného než tradiční toast s vejci, podívejte se na několik osvědčených tipů na slanou snídani. Její vůně linoucí se celým bytem přiláká každého spáče a s čerstvou zeleninou výborně nastartuje nový den. Dejte se do přípravy slaných lívanců a palačinek a nebojte se experimentovat s přidanými ingrediencemi a přizpůsobit si tento pokrm vlastní chuti. Nabízí se hned několik variant, z nichž naše nejoblíbenější jsou lívance s uzeným lososem. Rodinu doslova okouzlíte, když o víkendu připravíte snídani s domácím pečivem. Ať už jej pak potřete pomazánkou nebo připravíte housku se šunkou, avokádem a klíčky, můžete se radovat z plnohodnotného jídla připraveného s láskou pro celou rodinu. U dětí i dospělých jsou velmi oblíbené tzv. snídaně na vidličku. Vaší pozornosti by neměly uniknout chlebíčky s míchanými vejci, které díky čerstvým bylinkám a výhonkům hýří barvami a jejich chuť je jemná a lahodná.

Související články

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč