Gruzínské čachobili z kuřete

Gruzínské čachobili z kuřete

Hodnocení receptu
Průměr: 4.5 ()
Do 20 minut 4

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 502 kcal
Bílkoviny 28 g
Sacharidy 78 g
Tuky 3 g
Vláknina 14 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Aromatická specialita staví na kombinaci šťavnaté zeleniny, česneku a spousty jemně nasekané natě čerstvého koriandru, který je – k Viktoriině radosti – stále častěji k vidění i u nás.

Suroviny

kuře 1 ks
celé, o váze asi 1,8 kg - lze nahradit libovolným kuřecím masem
cibule 5 ks
paprika zelená 2 ks
česnek 4 stroužky
rajčata 5 ks
olej
sůl
pálivá paprika lze nahradit adžikou
bylinky
dle chuti - koriandr, petrželka, kopr
1. Cibuli nakrájejte nahrubo, papriky na proužky. Pokud je to třeba, nakrájejte maso na menší kousky. V kastrolu nebo ve velké pánvi rozehřejte olej a zeleninu na něm pět až sedm minut duste. Přidejte kousky masa, lehce osolte, přikryjte a na mírném plameni pomalu duste, až maso změkne. Trvá to zhruba dvacet minut. Pokud by se šťáva příliš rychle vyvářela, můžete směs během dušení podlít asi půl hrnkem vody.

2. Omytá rajčata nasekejte nadrobno nebo nastrouhejte na hrubším struhadle. Přidejte je k měkkému masu spolu s pálivou paprikou, dosolte podle chuti a duste ještě zhruba pět minut.

3. Česnek nasekejte na hrubší kousky, byliny naopak co nejjemněji. Hotové jídlo jimi posypte a hned podávejte, nejlépe s chlebovými plackami.

Komentáře

Apetit magazín

Jak vypadaly kuchařky ze století Rettigové?
  • Lidé a jídlo

Jak vypadaly kuchařky ze století Rettigové?

Kuchařky se v českých zemích vydávají od 16. století a do dnešní doby prošly zajímavým vývojem. I když se to možná na první pohled nezdá, kromě tehdejších chutí prozradí také mnoho o náladě ve...
Dýně jako dekorace i jako skvělá surovina v kuchyni
  • Tipy a triky

Dýně jako dekorace i jako skvělá surovina v kuchyni

Období dýňových žní je tady. A poznáme to nejen v kuchyních, ale i na balkonech a u vchodových dveří. Pojďme se společně podívat, co se dá z dýně vytvořit a jak zužitkovat celý plod včetně dužiny a semínek.    ...

Obchod Apetit