Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Co obsahují a jak se vyrábějí surimi tyčinky: Těší se velké oblibě, krabí maso v nich však nehledejte

Surimi sushi
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Zajímá vás, co se nachází uvnitř oblíbených růžových tyčinek, ze kterých se často připravují saláty, sushi rolky nebo pomazánky? Prozkoumali jsme pro vás složení, výrobu i nejzajímavější recepty z krabích tyčinek.

Co je surimi?

Krabí tyčinky neobsahují krabí maso, ale mají chuť a konzistenci drahého krabího masa připomínat. Prozkoumali jsme složení třech nejprodávanějších druhů surimi tyčinek a našli v nich podíl bílého rybího masa v rozmezí 27 – 35 %. Sehnat ale můžete i tyčinky, které budou mít 50 % rybího masa.

  • Vedle pasty z rybího masa obsahují v surimi tyčinky také škrob, sójový olej, sůl, cukr, sójovou bílkovinu či vaječný bílek, aromata, oleje, stabilizátory a barviva.

Jak se vyrábí surimi tyčinky?

Pojem surimi pochází z japonštiny a jedná se o pastu z rybího či krabího masa, která se dále používá pro přípravu rybích výrobků, jako jsou například právě surimi tyčinky.

V obchodech se ale také můžete setkat se surimi krevetami, které se vyrobějí stejným způsobem jako tyčinky, mají však tvar krevet.

  • Surimi pasta má v Japonsku dlouhou tradici, vyrábí se zde 900 let. Tato krabí náhražka je mnohonásobně levnější než krabí maso a těsí se oblibě u všech, kteří si tyčinkami chtějí zpestřit jídelníček.

Výroba surimi produktů zahrnuje přípravu surimi pasty, tedy míchání mletého rybího masa s přísadami. Následuje tvarování do tyčinek či jiných tvarů a tepelná úprava. Surimi tyčinky jsou určeny k přímé konzumaci.

Nejoblíbenější recepty s krabími tyčinkami

Není pochyb, že chcete-li svůj jídelníček obohatit o rybí maso, surimi tyčinky nejsou plnohodnotnou náhradou. Zároveň vám nic nebrání je v kuchyni použít a obohatit jimi svůj jídelníček.

  • Mezi nejoblíbenější recepty patří krabí pomazánka. Tu naši jsme vylepšili tím, že jsme do ní přidali o kapary a chilli papričku.
  • Další ze zažitých receptů se surimi je salát à la krab.
  • Surimi tyčinky bývají často součástí sushi.
  • Chcete-li klasickou krabí pomazánku posunout o level výš, vyzkoušejte náš recept, který jsme nazvali krabí máslo. Společně s tyčinkami surimi v něm najdete také ostřejší kajenský pepř a voňavý estragon.

Zdroje informací: Prima ZOOM, Vimcojim, Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč