Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Sladké velikonoční pečení s dětmi

Velikonoční sušenky
ZDROJ: Jennifer Burk/Unsplash
sdílet:

Čokoládou a sladkostmi se to v období Velikonoc jen hemží. O slovo se hlásí také důkladná příprava sladké výslužky pro malé koledníky. Košík s vykoledovanými vajíčky skvěle doplní domácí sušenky, hnětýnky, čokoládová vajíčka a cupcakes, které můžete připravit společně s dětmi v pohodlí domova. Máme pro vás sladké tipy pro navození té pravé velikonoční atmosféry.

Než se pustíte do pečení s dětmi, podívejte se na naše tipy ideálních pokrmů, které děti rády připravují a jsou pro ně snadno zvládnutelné. Níže jsme pak pro vás připravili oblíbené velikonoční sladkosti a přehledné tipy, jak děti zapojit do přípravy.

Dokonalé velikonoční cupcaky

Muffiny s lahodným krémem a sladkou ozdobou září barvami a připravit je můžete dle své fantazie.

Jak zapojit děti? Při přípravě cupcakes mohou děti míchat těsto na korpus a následně jej po lžících nalévat do připravených košíčků. Starší děti cupcake ozdobí krémem, mladší skvěle zvládnou vykrajování z marcipánu a zdobení připraveným motivem (vykrojeným marcipánem, čokoládovými vajíčky nebo posypovým zdobením). 

Cake pops à la čokoládová vejce

Příprava cake pops vyžaduje čas pro pečení a průběžné chladnutí, výsledek vás a vaše děti však nepochybně ohromí.

  • Cake pops můžete zdobit velikonočním motivem a perfektně se vyjímají zapíchnuté ve velikonočním osení.
  • Vytvoříte tak krásnou jarní dekoraci a nabídnete koledníkům sladkou odměnu v podobě tohoto měkkého a neskutečně chutného dortového lízátka na špejli. 

Jak zapojit děti? Děti skvěle zvládnou tvarovat vajíčka, namáčet je v obarvené směsi a zdobit je dle vlastní kreativity. Také zapichování hotových výrobků do osení může být zábava.

TIP:
Nestíháte se na malé koledníky připravit a do obchodu se kvůli nabitému programu nedostanete? Nabídka velikonoční nadílky Marks and Spencer je nyní k dostání i v on-line supermarketu rohlik.cz. Malé koledníky jistě potěší originální čokoládové figurky, které zaujmou milovníky Harryho Pottera, Star Wars či Mašinky Tomáše. Nechybí však ani klasické sladkosti jako jsou čokoládoví zajíčci nebo vajíčka, kořeněné velikonoční sušenky nebo britské Hot cross buns. 

Nebesky dobré velikonoční sušenky

Dokonalé máslové sušenky s jemnou polevou patří mezi top sladkosti, bez kterých si Velikonoce neumíme představit. Jsou křupavé, tak akorát sladké a rozpouštějí se v ústech jako mraky na jarním nebi.

  • Při přípravě těsta doporučujeme nešetřit s limetkovou kůrou, která dodá sušenkám jedinečnou chuť i vůni.
  • romě vykrajovátek a potravinářských barev nebudete potřebovat žádné extra vybavení, a navíc si užijete spoustu zábavy při společném tvoření.

Jak zapojit děti? Děti mohou pomoci s mícháním těsta, válením i vykrajováním. Těšit se budou také na zdobení připravenými polevami. Pro sebe, sourozence a kamarády pak mohou vytvořit originální sušenku se svými iniciálami nebo obrázkem. 

Podívejte se na naše další velikonoční tipy pod tímto článkem a dejte nám vědět, co se u vás těšilo největším úspěchům.   

Související články

Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

Jak na to: porcování kuřete
  • Tipy a triky

Jak na to: porcování kuřete

Kuchař, který umí zužitkovat všechno, si zaslouží úctu. Zrovna kuře se dá využít se vším všudy. Než začnete vařit, musíte ho však správně naporcovat. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč