Sladké velikonoční pečení s dětmi

Velikonoční sušenky
ZDROJ: Jennifer Burk/Unsplash
sdílet:

Čokoládou a sladkostmi se to v období Velikonoc jen hemží. O slovo se hlásí také důkladná příprava sladké výslužky pro malé koledníky. Košík s vykoledovanými vajíčky skvěle doplní domácí sušenky, čokoládová vajíčka a cupcakes, které můžete připravit společně s dětmi v pohodlí domova. Máme pro vás sladké tipy pro navození té pravé velikonoční atmosféry.

Než se pustíte do pečení s dětmi, podívejte se na naše tipy ideálních pokrmů, které děti rády připravují a jsou pro ně snadno zvládnutelné. Níže jsme pak pro vás připravili oblíbené velikonoční sladkosti a přehledné tipy, jak děti zapojit do přípravy.

Velikonoční příprava v plném proudu

Velikonoční příprava v plném proudu

Více

Dokonalé velikonoční cupcaky

Muffiny s lahodným krémem a sladkou ozdobou září barvami a připravit je můžete dle své fantazie. Máme pro vás recept na nadýchaný korpus a krémy ve třech jarních barvách. K ruce si vedle surovin připravte košíčky na muffiny, velikonoční vykrajovátka, cukrářský sáček, gelové barvy a modelovací hmotu. Na zdobení jsou pak vhodná malá čokoládová vajíčka nebo vykrojený marcipán s velikonočním motivem. Pokud více než po světlém korpusu prahnete po chuti čokolády, vyzkoušejte náš recept na čokoládové velikonoční cupcaky.  

Jak zapojit děti? Při přípravě cupcakes mohou děti míchat těsto na korpus a následně jej po lžících nalévat do připravených košíčků. Starší děti cupcake ozdobí krémem, mladší skvěle zvládnou vykrajování z marcipánu a zdobení připraveným motivem (vykrojeným marcipánem, čokoládovými vajíčky nebo posypovým zdobením). 

Cake pops à la čokoládová vejce

Příprava cake pops vyžaduje čas pro pečení a průběžné chladnutí, výsledek vás a vaše děti však nepochybně ohromí. Cake pops můžete libovolně zdobit velikonočním motivem a perfektně se vyjímají zapíchnuté ve velikonočním osení. Vytvoříte tak krásnou jarní dekoraci a nabídnete koledníkům sladkou odměnu v podobě tohoto měkkého a neskutečně chutného dortového lízátka na špejli. Kromě ingrediencí v receptu budete potřebovat špejle, cukrářské barvy a sypání.

Jak zapojit děti? Děti skvěle zvládnou tvarovat vajíčka, namáčet je v obarvené směsi a zdobit je dle vlastní kreativity. Také zapichování hotových výrobků do osení může být zábava.

Čokoládová vajíčka s kokosem

Čokoládová vajíčka s kokosem

Více

TIP:
Nestíháte se na malé koledníky připravit a do obchodu se kvůli nabitému programu nedostanete? Nabídka velikonoční nadílky Marks and Spencer je nyní k dostání i v on-line supermarketu rohlik.cz. Malé koledníky jistě potěší originální čokoládové figurky, které zaujmou milovníky Harryho Pottera, Star Wars či Mašinky Tomáše. Nechybí však ani klasické sladkosti jako jsou čokoládoví zajíčci nebo vajíčka, kořeněné velikonoční sušenky nebo britské Hot cross buns. 

Nebesky dobré velikonoční sušenky

Dokonalé máslové sušenky s jemnou polevou patří mezi top sladkosti, bez kterých si Velikonoce neumíme představit. Jsou křupavé, tak akorát sladké a rozpouštějí se v ústech jako mraky na jarním nebi. Při přípravě těsta doporučujeme nešetřit s limetkovou kůrou, která dodá sušenkám jedinečnou chuť i vůni. Kromě vykrajovátek a potravinářských barev nebudete potřebovat žádné extra vybavení, a navíc si užijete spoustu zábavy při společném tvoření.

Jak zapojit děti? Děti mohou pomoci s mícháním těsta, válením i vykrajováním. Těšit se budou také na zdobení připravenými polevami. Pro sebe, sourozence a kamarády pak mohou vytvořit originální sušenku se svými iniciálami nebo obrázkem. 

Podívejte se na naše další velikonoční tipy pod tímto článkem a dejte nám vědět, co se u vás těšilo největším úspěchům.   

Související články

Potěšte sebe i své blízké lahodnými dárky z Marks & Spencer
  • Novinky a zajímavosti

Potěšte sebe i své blízké lahodnými dárky z Marks & Spencer

Že jsou Vánoce v Marks & Spencer velkou událostí, ví už asi každý. Letošní vánoční řada ze sekce potravin neslibuje nic méně než nápaditost, luxusní design a prvotřídní chuť, která překvapí a pobaví i ty...
Mazanec, nádivka, jidáše aneb co se jedlo o Velikonocích
  • Novinky a zajímavosti

Mazanec, nádivka, jidáše aneb co se jedlo o Velikonocích

Škaredá středa Tradice velí připravit jednoduché jídlo. Kuchyně tedy nejčastěji provoněl klasický bramborák nebo bramborová placka. Při jejich přípravě se hospodyňky nesnažily o žádné souměrné tvary ba naopak. Jídlo v tento den by...
Autor: Šárka Měřičková

Obchod Apetit