Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dárky pro zvířátka: 6 receptů na pamlsky, které učarují psům i kočkám

Kočka s miskou a lucernou
ZDROJ: Laura Chouette, Unsplash
sdílet:

Domácí mazlíčci jsou milovaní členové rodiny. Aby na vás o Vánocích nedělali smutné oči, potěšte je vlastnoručně připraveným dárkem, který nadchne každého chlupatého mlsala. Nápady máme opravdu pro všechny.

Snadné pamlsky pro psy

Jestli psy na světě něco opravdu zajímá, je to dobré jídlo. Než se pustíte do přípravy jedlých dárků, zvažte, zda váš mazlíček není na něco alergický. Při nákupu vybírejte kvalitní suroviny.

Sušenky pro pejsky

Psí sušenky připravíte během chvilky. Kromě mlsání pejskovi poslouží jako motivace při cvičení povelů. V našem receptu nenajdete žádné živočišné přísady.

  • Jako obměnu můžete vyzkoušet játrové sušenky, kdy burákové máslo vyměníte za syrová kuřecí játra.
  • Rozmixujte je a smíchejte s ostatními přísadami. Pečte stejně jako rostlinné sušenky.
  • Pejskům moc chutnají, mají však jedinou nevýhodu: Nehodí se k dlouhému skladování, protože mohou začít plesnivět. Povel je jasný: Hned sníst a uchovávat nejlépe v chladničce!

Sušené maso

Co si budeme nalhávat, tuhle pochoutku s nadšením přivítá i kdejaký dospělák. Sušené maso pro pejsky připravíte úplně stejně jako jerky v „lidské“ variantě, jen vynechejte sůl, koření a další ochucující složky. 

Psí paštika

Inspirujte se receptem na játrovou paštiku pro kočky, kterou najdete v textu níže.

Dobroty pro mlsné kočky

Potěšit kočku dá trochu íc práce než udělat radost psovi. Domácí kočky jsou často mlsné, pečlivě si vybírají, co budou jíst a co ne. Některou utáhnete na vnitřnosti, jiná nepozře nic jiného než syrové maso. Pro každou máme něco.

Pamlsky z krabičky

Pokud víte, že vaše kočička experimentům zrovna neholduje, vyřešíte vánoční dárek nákupem jejích oblíbených pamlsků ze zverimexu, popřípadě zapátrejte v lednici (sušené rybičky, plněné kapsičky, kostičky sýra, šunky apod.). Stačí je uložit do ozdobné dózy a máte hotovo.

Játrová paštika s rýží

Pokud máte doma vděčného jedlíka, recept na snadnou paštiku, která zpestří sváteční kočičí jídelníček, je právě pro vás.

  1. 250 g kuřecích jater poduste doměkka.
  2. Rozmačkejte je a smíchejte s 100 g uvařené rýže. Pokud je směs příliš suchá, přidejte trochu vývaru.
  3. Naplňte do formičky a nechte zchladnout na pokojovou teplotu. Uchovávejte v ledničce.

Další varianty: Játra můžete doplnit nebo nahradit kuřecím nebo rybím masem. Místo bílé rýže se hodí také ovesné vločky nebo tmavá rýže. Do směsi můžete přidat také trochu doměkka uvařené zeleniny (dýně, mrkev…).

[[nid:37275]]

Asi vám ani nemusíme napovídat, že tuhle paštiku bez uzardění slupne i většina pejsků, pokud je tedy netrápí alergie na kuřecí maso.

Kočičí tráva

Tou se zavděčíte i vybíravým mlsalům. Pokud máte kočku doma bez přístupu ven, nejspíš pravidelně okusuje pokojové květiny –především ty, které mají dlouhé, úzké listy a připomínají trávu. Udělejte jí radost zelenými výhonky, které bude jen její.

  • Kočičí trávu můžete koupit, a nebo ještě lépe a levněji vypěstovat. Semínka koupíte za pár korun v každé prodejně se zahrádkářskými potřebami.

Jen pozor: Ne každá semínka trávy se hodí pro kočky. Některé trávy mají ostré hrany listů a kočku by mohly pořezat. Kupujte opravdu jen trávu pro kočky. Listy jsou měkčí, a kdoví, možná i chutnější. To už musí posoudit sám obdarovaný mazlíček.

Zdroj info: Apetit

Související články

Autor: Jana Kopřivová

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč