Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

15 receptů na jedlé dárky, které udělají radost každému

15 receptů na jedlé dárky, které udělají radost každému
ZDROJ: Priscilla du Preez/Unsplash

Přemýšlíte, čím letos na Vánoce potěšit své blízké? Chcete být originální, dát druhým něco od srdce? Nejlíp to vystihují dárky, do kterých investujeme svoji energii a čas. Vyzkoušejte proto jedlé dárečky! Nikdy se neomrzí a obdarovaní si je vychutnají dvakrát.

Vyrobit svým blízkým vánoční dárek vlastnoručně má několik výhod:

  • Při vyrábění jedlého dárku se můžete skvěle odreagovat, popustit uzdu fantazii a při balení se kreativně vyřádit.
  • U jedlého dárku je veliká pravděpodobnost, že nepřijde vniveč – naopak, že brzy potěší chuťové pohárky obdarovaného.
  • Vlastnoručně vyrobený a dobře cílený dárek udělá opravdovou radost. Dá totiž víc práce než ten kupovaný, což vaši blízcí jistě ocení.

Něco na zub 

Při popíjení piva nebo vína většinou přijde na něco chuť... Skvělý nápad představují například sušenky cantuccinikrekry, domácí slané tyčky nebo chipsy, které můžete efektně zabalit do celofánových sáčků. Vykouzlíte tak dárky jako z luxusního obchodu.

Radost ale udělají i méně trvanlivé a obtížněji transportovatelné chuťovky. Nadělte svým blízkým nakládané utopence, naložené sýry nebo sušená rajčata, která o večerních sedáncích přijdou vhod!

Nejlepší utopenci 

Chystáte se obdarovat pivaře? Pak ho jistě potěšíte vlastnoručně naloženými utopenci, které se sklenicí piva tvoří dokonalou partu. Vyberte špekáčky s vysokým podílem masa, vyrobte vlastní nálev, přidejte své tajné ingredience a vězte, že nepsanou soutěž o nejlepší dárek vyhrajete.

Nakládané sýry všech druhů

Milovníky sýrů potěšíte sklenicí hermelínů, cambembertů, zrajících sýrů, syrečků nebo fety či balkánu naložených v oleji. Sýry můžete nakrájet na sousta nebo proříznout a proložit například chilli papričkami, kořenicími směsmi, česnekem nebo bylinkami

Nakládaná sušená rajčata 

Mají vaši blízcí rádi italskou kuchyni? Připravte pro ně nakládaná sušená rajčata. Ta mohou využít jako chuťovku k vínu, do salátu, těstovin, sendviče nebo z nich připravit skvělé pesto.

Rajčatová omáčka lepší než z Itálie

Co zkusit vytvořit vlastnoruční polotovar v podobě domácí rajčatové omáčky? Mezi svátky tak budou mít vaši blízcí o dobré jídlo vystaráno. Když ji zavaříte, vydrží i déle.

Do jedné i druhé nohy

Domácí drinky, které prohřejí tělo zevnitř, patří mezi dárkové jedničky. Když sami nějaké takové domácí pohlazení dostanete, je to čirá radost! Aby vašim blízkým nebyla v chladných dnech zima, nadělte jim něco dobrého na zahřátí.

Pečený čaj

Zbylo vám v mrazáku ovoce z léta? Využijte ho na přípravu pečeného čaje.

  • Použijte různé druhy ovoce od toho kyselejšího (jablka, citrusy, rakytník) po sladší kousky (jahody, maliny, švestky). 
  • Přidejte vánoční koření (skořice, badyán, hřebíček), vše zapečte v troubě, rozdělte do sklenic a zavařte.
  • Sklenice hezky zabalte nebo jen ovažte stužkou a hezký, chutný a voňavý dárek je na světě!

Nejlepší vaječný koňak

Není jen doménou babiček, žloutková pochoutka s pár kostami ledu umí potěšit i mladší ročníky. Použijte šťastná vejce, vyzkoušejte něco lepšího než tuzemák, například opravdový rum a nezapomeňte na opravdový vanilkový lusk. Likér bude mnohem chutnější než ten kupovaný.

Pro mlsné jazýčky

Chystáte dárek pro někoho, kdo neodolá sladkému? Určitě ho potěší vaše podomácku vyrobené čokoládové lanýže, instantní směs na sušenky nebo marmeláda.

Čokoládové pralinky a lanýže

Chuti a vůni čokolády odolá málokdo. A co teprve, když je připravená s láskou. Pusťte se proto směle do přípravy čokoládových lanýžů nebo pralinek. Jejich výroba není složitá, výsledek je však velkolepý. Obdarovanému dárek vykouzlí úsměv a čokoládu na rtech.

Instantní směs na pečení ve skle

Ušetřete svým milovaným práci a nadělte jim instantní směs na přípravu vánočních sušenek, vánočních muffinů nebo voňavého ořechového chlebíčku ve skle.

  • Suché ingredience postupně navrstvěte do sklenice tak, aby vznikly různě barevné vrstvy. Dárek tak bude nejen užitečný, ale také hezký na pohled.

Domácí marmeláda

Domácí marmeláda je vděčný dárek, který se neztratí. Hodí se při pečení, ráno na chleba s máslem, na palačinky nebo ochucení ovesné kaše. Vyhrajte si s kombinací různých ingrediencí a připravte obdarovanému nevšední chuťový požitek.

Další tipy na svělé jedlé dárky najdete pod článkem. 

Zdroj: Apetit

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč