Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

15 receptů na lahodné punče, které vás zahřejí

15 receptů na lahodné punče, které vás zahřejí
ZDROJ: Apetit

Chladné dny vybízejí k přípravě teplého drinku na zahřátí. Ať už si lahodný domácí punč vychutnáte z pohodlí domova nebo si jej připravíte do termosky na procházku, po jeho ochutnání se vám rozlije příjemné teplo po celém těle. Připravili jsme si pro vás spoustu tipů, jak na ten nejlepší domácí punč.

Zpříjemněte si s námi období nadcházející zimy a připravte si pravý horký domácí punč. Nápoj pocházející z Indie, který putoval přes Anglii až k nám do Evropy, si vychutnáváme zejména v období vánočních svátků.

  • Punč zpravidla obsahuje ovocnou šťávu, cukr, ovoce, koření (nejlépe se hodí skořice, hřebíček, vanilka a zázvor) a destilát.
  • Připravenou směs následně zředíme vodou nebo černým čajem.
  • Punč má desítky podob včetně těch nealkoholických.

Domácí punč na mnoho způsobů

Punč se neobejde bez ovoce, v zimních měsících můžete sáhnout například po jablkách.

  • Jablečný punč voní hřebíčkem, karamomem, zkrátka ideální nápoj na vánoční večírky. Do jablečného moštu zužitkujete přebytky jablek, pak už si stačí vybrat, rum nebo whiskey?
  • V těsném závěsu za jablečným punčem rozhodně stojí punč brusinkový. Vyzkoušejte brusinkový punč s nádechem vanilky.
  • Do třetice všeho dobrého určitě stojí za vyzkoušení kořeněný punč, kde vedle skořice a hřebíčku hraje na chuťovou notu ještě výrazný badyán a kardamom. Ve spojení s ibiškovým čajem a granátovým jablkem a likérem Grand Marnier tvoří neodolatelné pití vhodné i ke slavnostním příležitostem.

Nesmíme opomenout ani děti, případně řidiče nebo ty, kdo alkohol nepijí a chtějí si vychutnat punč v podobě nealko.