Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kde si užít brunch?

Kde si užít brunch?
sdílet:
Společenská aktivita s přáteli, kterou nepohrdne žádný gurmán a milovník pomalých dopolední, to je správný brunch. Ať už preferujete sladkou či slanou pozdní snídani, tyto podniky vás rozhodně nezklamou.

Pozdní snídaně nebo brzký oběd je příjemný způsob, jakým začít den i po prohýřené noci. Jak jej připravit doma už víme, ale kam na lenivý start dne vyrazit v okolí? Vybrali jsme pro vás podniky, kde si můžete vychutnat nejlepší brunchové klasiky jako vejce benedikt, avokádový toust nebo lívance. A kde si vedle standardní ranní kávy můžete dopřát mimosu nebo například bloody marry

Kam na brunch v Praze a Čechách

Café Louvre

Velmi populární kavárna na Národní ulici toho už hodně zažila. Dveře poprvé otevřela v roce 1902 a na kávu a něco dobrého sem chodívaly osobnosti jako Franz Kafka, Albert Einstein a T. G. Masaryk. Dnes vás tu potěší krásný výhled na rušnou ulici, příjemná obsluha a jedinečná atmosféra. Brunch servírují každý den od 9:00 a rozhodně je z čeho vybírat. Vajička připravují na všechny možné způsoby – míchaná, omeleta, do skla – nebo si vyberte jeden ze snídaňových setů. Po delší noci vás určitě potěší silný hovězí vývar nebo snídaňový guláš. Výborné jsou zde ovšem i lívance s malinovým rozvarem a jejich mimosa přijde k chuťi po celý den. 

Kavárna co hledá jméno 

Tenhle podnik najdete v ulici Stroupežnického u pražského Anděla. Kavárna se nejvíce proslavila svým poměrně netradičním vznikem, který by se dal označit doslova za punkový. Zajímavý je rozhodně i fakt, že tamní toalety se po vzniku kavárny objevovaly snad ve všech designových magazínech. Pokud nevíte proč, brunch je ideální příležitostí, to zjistit. Samozřejmě žertujeme, důvodem, že je kavárna tolik oblíbená je především pohodová atmosféra, které zde vládne a vyladěná nabídka. Na snídaňovém menu mají moderní variaci na vejce Benedikt se slaninou nebo špenátem, avotoust a sladoučký karamelový trhanec. Připravují zde i lahodnou kávu a domácí limonády, které vás určitě příjemně naladí na zbytek dne. 

Café Datel

V ulici Piaristická v Českých Buďejovicích naleznete přes den kavárnu a večer bar. Podnik je doslova únikem z města, protože si tu připadáte jako v lese ve srubu. Moc milý personál dbá na životní prostředí, takže zde vždy najdete vyladěné sezonní menu. Skoro všechny suroviny nakupují od lokálních dodavatelů, a snaží se vyhýbat těm, které cestují přes půl světa. Posnídat můžete jejich nadýchané lívance se sezóním ovocem, míchaná vajíčka se salátkem, snídaňový toust s výbornou kávou a i nějaký ten brunchový drink. 

Esprit 

Pokud vás vždy poslední neděli v měsíci (v prosinci pak kteroukoli neděli) cesta zavede na pražský Vyšehrad, můžete si brunch vychutnat v restauraci Esprit hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre. O jedinečný gurmánský zážitek se postará šéfkuchař Jan Wiesner. Od 12 do 15 hodin si můžete pochutnat specialitách z masa či ryb, sushi, vínu, pivu, salátech, nealkoholických nápojích a dezertech od cukráře Stanislava Rojta. Na brunch určitě vezměte i děti, po po celou dobu je pro ně k dispozici dětský koutek. Program je navíc zpestřený tombolou. Brunch se koná v termínech 27. 9., 25. 10., 29. 11., 6. 12., 13. 12., 20. 12., 27. 12.

Bez konceptu 

Tuhle půvabnou kavárnu můžete navštívit v Liberci v ulici Husova nebo Studentská. Brzy budou otevírat dokonce třetí pobočku. Čeká tu na vás příjemné prostředí, výborná káva, kvalitní suroviny, denní tisk a dokonce i výstava fotek či obrazů. Jejich snídaňové menu je skutečně obsáhlé, takže si zde vybere opravdu každý. Ochutnejte odlehčenou snídaňovou misku s čočkou, zeleninou a hummusem, domácí granolu nebo klasickou anglickou snídani. Pochutnáte si i na mrkvovém dortu nebo několika druzích cheesecaku. 

 

Brunch na Moravě a ve Slezsku

4pokoje 

Legendární podnik nalezneme v brněnské ulici Vachova. Za tímhle místem stojí majitelé velmi úspěsných barů Super Panda Cirkus a Bar, který neexistuje. A opět se trefili do černého. Očividně už vědí, jak stvořit podnik milovaný nejen Brňáky. Snídaně tu mají celý den, takže se můžete vyspat do růžova. Na duši vás zahřejí vejce Benedikt, lívance, fatty bun s domácí slaninou nebo si talíř namixujte sami u snídaňového baru. Navíc zde mají velký výběr drinků, které vás postaví na nohy. 

Long Story Short

Trochu větší komplex, který se nachází v Olomouci v ulici Koželužská, zahrnuje hostel, cooking bar café, zahrádku s grilem a vlastní pekárnu. Postarají se tady o vás, ať už jste hostem v hostelu nebo ne. Drží se jednoduchého pravidla, že den musí začít parádní snídaní z kvalitních lokálních surovin. Nabídka obsahuje čerstvě upečené pečivo, sýry, uzeniny, vajíčka upravená na všechny možné způsoby, ovoce, zeleninu, hummus. Milovníky sladkého potěší domácí bábovka a marmelády z Jeseníků. Zkrátka vše nač pomyslíte nebo na co máte zrovna chuť.

CoKafe 

Ostravská kavárenská rodina CoKafe má několik poboček. Specializují se zde na opravdu kvalitní kávu, zároveň mají vlastní coffee truck u OC Futurum, eshop s kávou a pečenými dobrotami a dokonce rozjíždí vlastní pražírnu. Nejobsáhlejší snídaňovou nabídku najdete na pobočce v ulici Vítkovická. Vyzkoušejte jejich neobyčejný chleba s bylinkovou ricottou, míchaná vajíčka nebo smoothie bowl. Jejich nejprodávanějším pokrmem jsou ovšem vyhlášené lívance. Každý den také servírují polévku dne, která vás nejen zasytí, ale v chladnějších dnech i dokonale zahřeje. 

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
339 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč