Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Uživatelský
recept

borůvkový dort

Popis receptu: 
nepečený dortDortovou formu vymastíme olejem a vysypeme moučkovým cukrem sušenky rozmačkáme na jemný prášek ( nejlépe je dát do igelitového sáčku a rozdrtit válečkem na nudle), přidáme rozpuštěnou Heru a dvě lžíce mléka. Vytvořenou hmotu rozetřeme po dně dortové formy. Ušleháme šlehačku, smícháme ji se zakysanou smetanou a přidáme moučkový cukr. Dvě lžíce želatiny necháme asi 10 minut nabobtnat a pak přivedeme k varu - ale nevaříme. Horkou želatinu vmícháme do směsi šlehačky, smetany a cukru a přidáme asi polovinu borůvek. Nalejeme do dortové formy a dáme do chladu. Dortové želé připravíme podle návodu a přidáme zbytek borůvek, povaříme asi minutu a nalejeme jako poslední vrstvu do dortové formy. Nejlépe je nechat dort chladit v lednici přes noc. Poté jej vyndáme z dortové formy a máme krásný letní lehký dort, který můžeme dozdobit šlehačkou a lístky máty. Dortovou formu vymastíme olejem a vysypeme moučkovým cukrem sušenky rozmačkáme na jemný prášek ( nejlépe je dát do igelitového sáčku a rozdrtit válečkem na nudle), přidáme rozpuštěnou Heru a dvě lžíce mléka. Vytvořenou hmotu rozetřeme po dně dortové formy. Ušleháme šlehačku, smícháme ji se zakysanou smetanou a přidáme moučkový cukr. Dvě lžíce želatiny necháme asi 10 minut nabobtnat a pak přivedeme k varu - ale nevaříme. Horkou želatinu vmícháme do směsi šlehačky, smetany a cukru a přidáme asi polovinu borůvek. Nalejeme do dortové formy a dáme do chladu. Dortové želé připravíme podle návodu a přidáme zbytek borůvek, povaříme asi minutu a nalejeme jako poslední vrstvu do dortové formy. Nejlépe je nechat dort chladit v lednici přes noc. Poté jej vyndáme z dortové formy a máme krásný letní lehký dort, který můžeme dozdobit šlehačkou a lístky máty.
Autor: Jitka Kottová
Hodnocení:
Zatím nehodnoceno
Počet porcí: 12 porcí
Doba přípravy: Do 30 minut

Ingredience

   

  •  

   200 g máslových sušenek

   2 lžíce Hery

   2 lžíce mléka

   2 lžíce oleje

   1 lžíce moučkového cukru

   500g zakysané smetany

   120 g smetany na šlehání

   2 lžíce želatiny

   1 dortové želeé např. Dr. Oetker

   200-300g borůvek ( nebojiného letního ovoce- maliny, jahody, ostružiny)

Příprava jídla

 • Dortovou formu vymastíme olejem a vysypeme moučkovým cukrem

  sušenky rozmačkáme na jemný prášek ( nejlépe je dát do igelitového sáčku a rozdrtit válečkem na nudle), přidáme rozpuštěnou Heru a  dvě lžíce mléka. Vytvořenou hmotu rozetřeme po dně dortové formy.

  Ušleháme šlehačku, smícháme ji se zakysanou smetanou a přidáme moučkový cukr. Dvě lžíce želatiny necháme asi 10 minut nabobtnat a pak přivedeme k varu - ale nevaříme. Horkou želatinu  vmícháme do směsi šlehačky, smetany a cukru a přidáme asi polovinu borůvek. Nalejeme do dortové formy a dáme do chladu. Dortové želé připravíme podle návodu a přidáme zbytek borůvek, povaříme asi minutu a nalejeme jako poslední vrstvu do dortové formy.

  Nejlépe je nechat dort chladit v lednici přes noc. Poté jej vyndáme z dortové formy a máme krásný letní lehký dort, který můžeme dozdobit šlehačkou a lístky máty.

Komentáře

Obrazek uzivatele
zvládne i začátečník
Obrazek uzivatele
Mnam!
Obrazek uzivatele
Výborný letní dort, budu určitě dělat znovu

Přidat komentář