Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Růžové obláčky

Kousek nebe!

Vydání: 2019/6
Autor:
Hodnocení:
Zatím nehodnoceno
Náročnost: Snadné
Počet porcí: Na 2 plechy drobných obláčků
Doba přípravy: Do hodiny
+ odležení 12 hodin
PT25M
Vaření 0:25
Cukroví

Ingredience

  NA MALINOVÉ PYRÉ

  • 250 g malin (mohou být i mražené)
  • 100 g krupicového cukru
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • 1 vaječný bílek pokojové teploty

  NA AGAR

  • 75 ml vody
  • 200 g cukru
  • 2 lžičky agaru

  NA DOKONČENÍ

  • moučkový cukr na obalení

Příprava jídla

1 Do rendlíku vsypte maliny a cukr a přidejte 1 lžíci citronové šťávy. Maliny pomačkejte a vařte 10 minut, až se ovoce rozpadne, pak propasírujte přes sítko do čisté mísy. Pokud používáte mražené, vařte trochu déle, aby bylo pyré husté a část vody se odpařila. Měli byste získat celkově 125 g pyré. Pyré úplně vychlaďte (spěcháte-li, dejte misku s pyré do dřezu s ledovou vodou).

2 Bílek nalijte do mísy robotu, přidejte studené malinové pyré a šlehejte do měkkých špiček – vytrvejte, může to trvat až 10 minut.

3 Zatímco se bílek s malinami šlehá, dejte do rendlíku 75 ml vody, 2 lžičky agaru a 200 g cukru. Přiveďte k varu, ztlumte na mírnou teplotu a vařte 5 minut, nebo dokud se agar zcela nerozpustí – po celou dobu vaření směs šlehejte metličkou. Sirup by měl mírně zhoustnout, trochu zprůsvitnět a stékat ze lžíce jednolitým stálým pramínkem. Odstavte.

Robot nechte v chodu na nízkou rychlost. Do našlehané směsi bílků s malinami nalijte po stěně mísy agarový sirup. Další 2–3 minuty šlehejte na vysokou rychlost, dokud se neudělají pevné špičky. Přendejte hmotu do cukrářského sáčku se zdobicí řezanou špičkou (otevřená hvězdička) a nastříkejte na plech vyložený pečicím papírem drobné pusinky. Nezakryté je nechte na plechu schnout do druhého dne (6–12 hodin).

5 Potom půjdou lehko sloupnout z pečicího papíru. Pak přitiskněte vždy dvě pusinky dnem k sobě (přilepí se) a lehce je poválejte v misce s moučkovým cukrem. Skladujte ve vzduchotěsné nádobě.

NĚCO NAVÍC
Místo malin můžete použít ostružiny, černý rybíz či mučenku. Pro větší sladkost můžete spodky obláčků namočit do rozehřáté čokolády.

Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Sladké linecké karty

Sýrové větrníčky

Slané koláčky s rajčaty a pestem

Pruhovaný dort s mašlí

Čokoládové cupcaky s ciferníkem

Palačinkové špízy

Dětská oslava jako vystřižená z Alenky v říši divů

Přidat komentář