Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo
Zapečený camembert s banketkami
ZDROJ: Apetit
sdílet:
4.4/5 Počet hodnocení: 20
Více než hodinu Snadné Na 1 menší pekáč

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 4132 kcal
Bílkoviny 188 g
Sacharidy 440 g
Tuky 169 g
Vláknina 63 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Tekutý sýr + teplé pečivo = čiré blaho! 

Suroviny

Na kynuté těsto
droždí čerstvé ½ kostky
mléko 300 ml
o pokojové teplotě
sůl 8 g
rostlinný olej 50 ml
+ na vymazání a potření
vejce 3 ks
2 do těsta, o pokojové teplotě + 1 rozšlehané s troškou mléka nebo vody na potření
mák celý
na posypání
sezamová semínka
světlý i tmavý, na posypání
sůl
hrubá, na posypání
Na zapečený sýr
každý po 250 g
rozmarýn snítky
nebo tymián, stačí pár snítek
semínka vyloupaná

Postup

1

Na těsto rozdrobte droždí v misce se lžičkou cukru, hladké mouky a troškou mléka, zakryjte a nechte vzejít kvásek. Do mísy vsypte obě mouky, sůl, zbylý cukr a přilijte vzešlý kvásek. Začnete zpracovávat těsto ručně nebo v robotu, postupně přilévejte zbylé mléko, olej a vejce a hněťte, až je těsto hladké a jemné. Mísu vymažte slabě olejem a vyklopte do ní těsto. Zakryjte a nechte kynout, dokud nezdvojnásobí svůj objem.

2

Pekáč vymažte olejem. Vybalené sýry umístěte v rozestupech na plech. Vrch sýrů potřete slabě olejem a udělejte do nich pár zářezů nožem. Do jedné mističky dejte rozšlehané vejce s mlékem, do druhé mák a do třetí sezam. Vyndejte těsto z mísy a prohněťte je, abyste z něj dostali vzduch. Pak z těsta válejte kuličky ve velikosti vlašského ořechu. Ty omočte v misce s vejcem, pak v misce se sezamem nebo mákem a odložte na plech tak, abyste jimi volně obložili sýry. Některé kuličky posypte hrubou solí. Pár kuliček nechte jen s vaječnou glazurou, tak vznikne efektní střídání. Mezi kuličkami ponechte trochu místa, těsto ještě jednou nakyne. Přetáhněte pekáč volně velkým igelitovým sáčkem a nechte opět kynout, až se budou kuličky těsta dotýkat.

3

Pak pečte v troubě rozpálené na 180°C cca 20 minut, dokud kuličky nejsou zlatavé a sýr uvnitř tekutý. Sýry posypte bylinkami a semínky z granátového jablka a podávejte.

TIP REDAKCE
Kynuté těsto jsme rozdělili napůl a připravili z něj jak zapečený camembert, tak zabalené párečky. Z jednoho těsta tak budete mít 2 různé dobroty. Pokud použijete celou dávku těsta na každý recept, budete na sýry potřebovat velký pekáč (camemberty obklopíte více kusy pečiva), na zabalené párečky v tom případě spotřebujete dvojnásobné množství uzenin.

Tento recept najdete v magazínu Apetit 2020/12 spolu s mnoha dalšími recepty

Autor: redakce Apetitu

Apetit 2020/12

Apetit magazín