Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Sundae

Nenajdete Američana, který by sundae neznal – a nemiloval. Tak je pro Ameriku typický! Příprava poháru je tak rychlá, že si přímo říká o ,zdržení‘: domácí polevy.

Vydání: 2007/10
Autor:
Hodnocení:
1 (hlas)
Náročnost: Velmi snadné
Počet porcí: 6
Doba přípravy: Do 30 minut
P
Zmrzlina Americká

Ingredience

  • čokoládová poleva
  • vanilková zmrzlina
  • karamelová poleva
  • nasekané lískové oříšky
  • šlehačka
  • koktejlové třešně
  • lentilky, nasekané

Příprava jídla

1 Jednodušší pohár není! Do skleničky vrstvěte v následujícím pořadí: horká čokoládová poleva, pořádný kopeček vanilkové zmrzliny, horká karamelová poleva, nasekané lískové oříšky, kopeček šlehačky. Zdobte koktejlovou třešní nebo hrstí nasekaných lentilek. Polevy si můžete připravit podle našich návodů – jde to snadno!

ČOKOLÁDOVÁ POLEVA
Ve středně velkém kastrůlku rozpusťte 3 lžíce másla, přidejte 125 ml vody, 80 ml šlehačky a 2 lžíce medu a na mírném ohni přiveďte k varu. Mezitím nalámejte do mísy 250 g 60% čokolády a přelijte ji horkou směsí. Čokoládu nechte rozpustit a po minutě ji rozmíchejte dohladka. Na závěr můžete přilít 2 lžíce tmavého rumu.

KARAMELOVÁ POLEVA 
Naše karamelová poleva vás nejspíš mírně překvapí: cukr se do ní totiž dává až nakonec. 1 lžíci másla rozpusťte na pánvičce, přidejte 80 ml horké vody a 2 lžíce medu, důkladně promíchejte a na závěr přisypte 250 g cukru. Za stálého míchání zahřívejte, až se poleva zbarví do zlatohněda, je lesklá, hladká a příjemně voní. 

Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Pohár s pudinkem, banány a zmrzlinou

Pohár s lesním ovocem a mascarpone

Jablečné pohárky

Mangové pohárky

REKLAMA

Komentáře

Obrazek uzivatele
jak dlouho vydrzi polevy hotove ve sklenicce dane do lednicky?

Přidat komentář