Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
7 základních úprav vajec

7 základních úprav vajec

Připravit dokonalá vejce je snadné, pokud víte, jak na to. Dáte přednost tekutému žloutku, nebo nadýchané omeletě?
14. 3. 2013 | Autor: redakce Apetitu

1. Vejce naměkko


V rendlíku přiveďte k varu vodu, stáhněte plamen na nízký, vložte 4 vejce a vařte je 4–5 minut. Slijte a ihned podávejte: vršky vajec seřízněte nožem, žloutky osolte a opepřete a podávejte s toustíky uzpůsobenými k namáčení do žloutku.

2. Vejce nahniličko


V rendlíku přiveďte k varu vodu, stáhněte plamen na nízký, vložte vejce (musejí mít kolem sebe prostor) a vařte 7–8 minut. Slijte, ochlaďte v ledové vodě a oloupejte.

3. Vejce natvrdo


Do velkého rendlíku vložte vejce (musejí mít kolem sebe prostor) a zalijte studenou vodou tak, aby hladina byla 2,5 cm nad vejci. Přiveďte k mírnému varu. Přiklopte, odstavte a nechte stát 9–10 minut. Vejce slijte, ponořte do studené vody a pak oloupejte. Takto připravená vejce nikdy nebudou mít převařené, modrozelené žloutky.

4. Volské oko


Nepřilnavou pánev lehce potřete tukem, zahřejte na středním plameni a opatrně na ni rozklepněte vejce (počet záleží na vás a na velikosti pánve; bílek by se měl pohodlně roztéct). Opékejte tak dlouho, až bílek ztuhne; chcete-li, aby ztuhl i žloutek, pánev přiklopte nebo vejce obraťte. Osolte a opepřete.

5. Ztracené vejce


V mělkém rendlíku přiveďte k mírnému varu vodu a přidejte do ní lžíci octa. Rozklepněte vejce, ve vodě utvořte vír, vlijte do něj vejce a nechte prohřívat, aby bílek ztuhl; vylovte je děrovanou naběračkou. Zopakujte s dalšími vejci.

6. Míchaná vejce


Tři velká vejce lehce promíchejte, osolte a opepřete. Na pánvi rozpusťte kousek másla, vlijte vejce a ihned míchejte. Pánev asi po půlminutě stáhněte z ohně a dál míchejte. Nakonec vmíchejte kousek čerstvého másla. Zjemní chuť a vejce zůstanou krémová.

7. Klasická omeleta


Prošlehejte 2 vejce se solí a pepřem. Na středním plameni zahřejte malou nepřilnavou pánev a rozehřejte na ní kousek másla. Vlijte vejce a krátce je promíchejte dřevěnou obracečkou. Pak nechte spodek ztuhnout, ale ne zhnědnout a přeložte.

Fotogalerie: Vejce naměkko

Přidat komentář