Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

18 receptů na barevné dorty pro děti

18 receptů na barevné dorty pro děti

Ať jde o narozeniny nebo oslavu Dne dětí, děti vždy ocení dort. Ale ne jen tak ledajaký. Klasickým třípatrovým s růžičkami jim příliš radosti neuděláte. Zářit štěstím naopak budou z těch, co připomínají jejich oblíbené hračky, zvířata, filmy či prostě jen hýří barvami. Jak na ně?

Pokud vás pečení nebaví nebo na něj nemáte čas, je úplně v pořádku, když dort dítěti objednáte u šikovného cukráře. V tom případě vám naše nabídka poslouží jako inspirace. Jestliže naopak každé narozeniny vašeho dítěte berete jako cukrářskou výzvu, pusťte se směle do dortů ve tvaru panenky Barbie, kruhového objezdu nebo sáčku s popcornem. Je to sice klišé, ale v tomto případě se fantazii opravdu meze nekladou!

Naše evergreeny

Dort Princezna

Dort princezna je klasický skandinávský dezert z kuchařky, kterou vydala vychovatelka dcer krále Karla Oskara Švédského. Dříve si na něm pochutnávaly švédské prinezny a princové, dnes ho mohou ochutnat i vaše děti. Dort plný krému, šlehačky a výrazného džemu budete chodit ujídat také.

Dort kruhový objezd

Pod marcipánovou krajinou se skrývá sametový čokoládový dort. Pokud se vám zdá vykrajování kruhového objezdu komplikované, udělejte na dortu jen rovnou silnici.

Popcornový sáček

Tenhle dort může být i pro větší děti, které kinematografií žijí! Postup možná vypadá na první pohled složitě, ale nemusíte se bát, recept je opravdu podrobný. Doporučujeme použít gumové rukavice (které potom vyperete nebo vyhodíte). S barvou pracujte opravdu opatrně, přidat můžete vždy, ubrat nikdy!

Tipy z redakční kuchyně:

  • Korpusy i krémy berte jako tip – dají se zaměňovat anebo sáhněte po svém oblíbeném receptu a u nás se inspirujte jen zdobením. 
  • Zrada může nastat u duhového snu – nehodí se na něj piškotová těsta, protože se promíchává s barvami a během toho hrozí, že piškot spadne. Rychle ale pro jistotu pracujte i v případě těst s kypřicím práškem (anebo ho tam dejte o trochu víc než obvykle). 
  • Klasický máslový krém děti příliš neocení, nabídněte jim raději alternativu z lučiny, tvarohu nebo třeba mascarpone se šlehačkou. 
  • Potravinářské barvy koupíte v obyčejných drogeriích. Prodávají je i ve specializovaných obchodech pro cukráře (i internetových, třeba na timidekor.cz), kde seženete i potahovací hmotu a marcipán. 
  • Marcipán a potahovací hmota se nejlépe vyvalují mezi potravinářskou fólií, pomůže i podsypávání moučkovým cukrem. Vyválený plát na dort přesuňte buď pomocí fólie, nebo na válečku. Pod potahovací hmotu nedávejte krémy, které pouštějí vodu (třeba se šlehačkou). 
Skryt pre seznam
Autor: jana.koprivova

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč