Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vánoční likéry bez alkoholu: Opojné Vánoce i pro děti

Vánoční likéry s pomarančem
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Pusťte se spolu s námi do přípravy zimních likérů. Je to snadnější, než jste si mysleli. Stačí vám jen pár ingrediencí, a ne víc jak 30 minut času. Likéry provoní Vánoce a hodí se nejen na popíjení, ale využijete je i při vánočním pečení. Když ale chcete potěšit i ty nejmenší, je lepší zvolit variantu bez alkoholu. I na tento úkol máme řešení. Připravte si nealko vaječňák, nebo karamelový likér bez alkoholu. A Vánoce můžou začít. 

Připravit nealkoholickou verzi likéru pro děti není snadný úkol. Aby se i ti nejmenší mohli cítit jako dospěláci, uvařte jim americkou podobu vaječného koňaku egg nog. Ten má jednu obrovskou přednost – na rozdíl od našeho „vaječňáku“ neobsahuje ani kapku alkoholu, pochutnají si na něm tedy kromě děti také abstinující dospělí. A kdo chce, může si do něj přilít i něco ostřejšího.

Děti potěší také domácí kořeněný sirup, kterým si mohou ochutit svařenou šťávu, čaj nebo dětský punč. Sladké Vánoce pro všechny.

Punč bez alkoholu 

Až vám budou děti závidět svařené víno, připravte si s nimi voňavý dětský punč. K jeho přípravě vám postačí dobrý čaj, ovoce a voňavé koření. A zábava i pro ty nejmenší je tady. 

Vaječný likér bez alkoholu 

Co by byli Vánoce bez vaječného koňaku? Ale i děti a řidiči si zaslouží zažít vánoční náladu. A pro ty je dobré mít v zásobě vaječný likér v nealkoholické verzi. Jeho příprava není až tak složitá. Ale mějte na paměti, že se může rychleji zkazit. 

Likér ala Baylies bez alkoholu 

Smetanová chuť a krémová konzistence. To jsou důvody, preč je Beylies tak oblíbené. Ale i děti si ho můžou vychutnat. Pokud jim připravíte jeho nealkoholickou verzi. 

Višňový svařák bez alkoholu 

Krásná barva, lahodná vůně a svěží chuř višní. I to jsou důvody, proč si nápoj z višňového džusu zamilují nejen děti. 

Fíkový likér bez alkoholu 

Omámné fíky jsou ovoce, které k Vánocům patří. Nemusíte se omezovat jen na sušené fíky na míse s ovocem. Z těchto voňavých plodů se zá připravit i vynikající likér, který si navíc můžou vychutnat i ti nejmenší. Je totiž bez alkoholu. 

Kávový likér bez alkoholu 

Pokud milujete kávu, potom je právě pro vás kávový likér tím pravým vánočním lákadlem. Dá se připravit i ve verzi bez alkoholu a teda přátelský k dětem. 

Klasické recepty na vánoční likéry s alkoholem

[[nid:35683]]

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč