Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Tortilla wrap. Poznejte jídlo, které ovládlo TikTok

Milujete tortilly? A taky vám většina dresingu během pojídání vyteče ze spodní části? Ačkoli jste doma zkoušeli snad sto způsobů, jak tortillu zabalit, nikdy vám to tak úplně nevyšlo? Máme pro vás řešení. Šikovní uživatelé sociální sítě TikTok přišli s doslova revolučním nápadem, který okamžitě zaplnil celý internet. Poznejte takzvaný Tortilla Wrap Hack.
8. 2. 2021 | Autor: Sabina Jarošová

Tortillové bláznovství na TikToku

#TortillaTrend, pod kterým najdete nejrůznější příspěvky ukazující, jak na revoluční tortilla wrapy, si na TikToku během jednoho jediného týdne získal 2 miliardy shlédnutí. Takzvaný Tortilla Wrap Hack totiž představuje ten nejjednodušší možný způsob, jak si složit tortillu elegantním způsobem. Dokonce tak, že vám z ní nic nevypadne a vy si budete moct užít její jedinečnou chuť vzniklou kombinací různých ingrediencí, aniž byste se zašpinili.

Podstatou Tortilla Wrap Hacku je způsob, jakým jsou na tortillu ingredience naskládány a jak je následně zabalena – do tvaru trojúhelníku, který tvoří kompaktní „obal“, ze kterého neunikne ani jediná kapka dresingu. A jak na to?

  1. Tortillu si položte na prkénko, vezměte si nůž a od středu k dolnímu okraji (tedy směrem k sobě) udělejte řez.
  2. Tortillu si rozdělte na pomyslné kvadranty (čtvrtiny) a na každý kvadrant dejte jinou ingredienci.
  3. Na řadu přichází zabalení. Vezměte si okraj pomyslné dolní levé čtvrtiny tortilly a překlopte ho přes levou horní čtvrtinu, kterou dále překlopte přes pravou horní čtvrtinu a tu nakonec přes pravou dolní čtvrtinu.
  4. Tortillu si vychutnejte jen tak nebo ji povyšte na další úroveň a opečte ji na pánvi či kontaktním grilu z obou stran.

 

Tortilla wrapy jsou ideálním způsobem, jak zužitkovat různé zbytky z ledničky nebo spíže. Jejich příprava je navíc jednoduchá a časově nenáročná, takže jsou ideálním pokrmem pro ty, co zrovna nestíhají.

5 pikantních mexických jídel, která stojí za ochutnání

Fazole, kukuřice, chilli papričky – přísady typické pro mexickou kuchyni najdete v tamních hrncích a talířích v...

Tipy na náplně do tortilly

Další obrovskou výhodou tohoto pokrmu je, že si do tortilly můžete přidat cokoliv a přizpůsobit si náplň podle toho, jestli se chystáte snídat, obědvat, večeřet, potřebujete něco rychlého, zdravého nebo máte naopak chuť na sladké. A jaké jsou ty nejoblíbenější kombinace?

 

Tip: Omáčku nebo pomazánku, která výsledný pokrm učiní šťavnatějším, vždy přidávejte až na poslední kvadrant. Tortillu pomůže slepit a nic z ní nevypadne.

Na našem webu sice ještě recepty na tyto speciální tortilla wrapy nenajdete, ale za to u nás najdete spoustu receptů na klasické tortilly, které můžete také vyzkoušet nebo se inspirovat jejich náplněmi. Menší tortilly s tuňákem nebo kuřetem a spoustou zeleniny se budou hodit jako zdravá svačina, na party zase zazáříte se sýrovými tortillami nebo quesadillou s papričkami jalapeño, či pikantním chorizem.

Související

Quesadilly s kadeřávkem

Až ochutnáte, pochopíte, že sýru a špenátu odzvonilo – odteď vládne kuchyním nové duo: sýr a...

Tortilla s pikantním kuřetem

Díky lahodné omáčce, ve které je třeba maso opéct, získá náplň skvělou chuť. Jako přílohu přidejte oblíbenou zeleninu,...

Tacos s kuřecími špízky a grilovanou zeleninou

Do malých kukuřičných tortill můžete zabalit úplně cokoli. Ugrilujte maso i různé druhy zeleniny, připravte...

Chilli tortilly

Jste-li v časové tísni, můžete použít i kupované tortilly, ale čerstvé domácí rozhodně stojí za snahu.

Mexické placky s vepřovým masem

Na obložení tortill se hodí prakticky jakékoli pečené maso zbylé od svátečního stolu. Pokud žádné takové nemáte, opečte...

5 důvodů, proč si dopřát chilli

V české kuchyni nejsou tak hojně používány jako například v té thajské, přesto se ale vyplatí je do jídelníčku...

10 rychlých bezmasých obědů na home office

V současné době hodně z nás pracuje z domova a často si zlepšujeme náladu dobrým jídlem nebo samotnou přípravou...

Přidat komentář