Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tortilla wrap: Poznejte jídlo, které ovládlo internet

Tortilla
ZDROJ: Stock Food
sdílet:

Milujete tortilly? A taky vám většina dresingu během pojídání vyteče ze spodní části? Ačkoli jste doma zkoušeli snad sto způsobů, jak tortillu zabalit, nikdy vám to tak úplně nevyšlo? Máme pro vás řešení. Šikovní uživatelé sociální sítě TikTok přišli s doslova revolučním nápadem, který okamžitě zaplnil celý internet. Poznejte takzvaný Tortilla Wrap Hack.

Tortillové bláznovství na TikToku

#TortillaTrend, pod kterým najdete nejrůznější příspěvky ukazující, jak na revoluční tortilla wrapy, si na TikToku během jednoho jediného týdne získal 2 miliardy shlédnutí.

Takzvaný Tortilla Wrap Hack totiž představuje ten nejjednodušší možný způsob, jak si složit tortillu elegantním způsobem. Dokonce tak, že vám z ní nic nev-ypadne a vy si budete moct užít její jedinečnou chuť vzniklou kombinací různých ingrediencí, aniž byste se zašpinili.

Podstatou Tortilla Wrap Hacku je způsob, jakým jsou na tortillu ingredience naskládány a jak je následně zabalena – do tvaru trojúhelníku, který tvoří kompaktní „obal“, ze kterého neunikne ani jediná kapka dresingu. A jak na to?

  1. Tortillu si položte na prkénko, vezměte si nůž a od středu k dolnímu okraji (tedy směrem k sobě) udělejte řez.
  2. Tortillu si rozdělte na pomyslné kvadranty (čtvrtiny) a na každý kvadrant dejte jinou ingredienci.
  3. Na řadu přichází zabalení. Vezměte si okraj pomyslné dolní levé čtvrtiny tortilly a překlopte ho přes levou horní čtvrtinu, kterou dále překlopte přes pravou horní čtvrtinu a tu nakonec přes pravou dolní čtvrtinu.
  4. Tortillu si vychutnejte jen tak nebo ji povyšte na další úroveň a opečte ji na pánvi či kontaktním grilu z obou stran.

Tortilla wrapy jsou ideálním způsobem, jak zužitkovat různé zbytky z ledničky nebo spíže. Jejich příprava je navíc jednoduchá a časově nenáročná, takže jsou ideálním pokrmem pro ty, co zrovna nestíhají.

Tipy na náplně do tortilly

Další obrovskou výhodou tohoto pokrmu je, že si do tortilly můžete přidat cokoliv a přizpůsobit si náplň podle toho, jestli se chystáte snídat, obědvat, večeřet, potřebujete něco rychlého, zdravého nebo máte naopak chuť na sladké. A jaké jsou ty nejoblíbenější kombinace?

Tip: Omáčku nebo pomazánku, která výsledný pokrm učiní šťavnatějším, vždy přidávejte až na poslední kvadrant. Tortillu pomůže slepit a nic z ní nevypadne.

Na našem webu sice ještě recepty na tyto speciální tortilla wrapy nenajdete, ale za to u nás najdete spoustu receptů na klasické tortilly, které můžete také vyzkoušet nebo se inspirovat jejich náplněmi. Menší tortilly s tuňákem nebo kuřetem a spoustou zeleniny se budou hodit jako zdravá svačina, na party zase zazáříte se sýrovými tortillami nebo quesadillou s papričkami jalapeño, či pikantním chorizem.

Zdroje informací: BBC Good Food, Tasty, Eating Well

Související články

Apetit magazín