Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Sladká kytice cupcaků

Darovat kytku, nebo něco sladkého? A co takhle vytvořit z cupcaků sladký pugét?

Vydání: 2014/2
Autor:
Hodnocení:
1 (hlas)
Náročnost: Snadné
Počet porcí: Na 1 pugét (na 24 menších cupcaků)
Doba přípravy: Do 30 minut
PT15M
Pečení 0:15
Americká

Ingredience

Příprava jídla

1 Těsto rozdělte do formy na minimuffiny a upečte podle základního receptu. Dobu pečení přizpůsobte velikosti muffinů.

2 Připravte si vodní lázeň: menší hrnec naplňte vodou a na něj postavte žáruvzdornou mísu, vody vlijte jen tolik, aby se nedotýkala dna mísy. Do mísy dejte bílky, cukr a sůl. Hrnec i s mísou postavte na plotnu na střední plamen a za stálého míchání nechte v bílcích rozpustit cukr (nejlépe to zjistíte, když si trochu směsi promnete mezi prsty, nesmíte cítit žádné hrudky). Ohřívání ve vodní lázni trvá jen pár minut, bílky nesmějí projít varem!

3 Mísu sundejte z vodní lázně a bílky vyšlehejte do pevného sněhu. Poté do nich vmíchejte po částech máslo (mícháte-li v robotu, vyměňte metličku za míchací nástavec, pokud máte ruční mixér, vyměňte šlehací metličky za hnětací). Nelekejte se, pokud bude krém řídký nebo vypadat, jako by byl sražený, míchejte dál, dokud se vše pěkně nespojí. Hotový krém přesuňte do cukrářského sáčku a nastříkejte na minimuffiny. 

JAK NAZDOBIT CUPCAKY:

Dvoubarevného efektu docílíte tak, že hotový krém rozdělíte na dva díly. Jeden ponechte bílý, do druhého vmíchejte kapku (pokud používáte gelové barvy, tak opravdu jen malinkou kapku) barvy. Oba krémy dejte do jednoho cukrářského sáčku (po jedné straně nanášejte bílý, po druhé růžový). Na cukrářský sáček připevněte cukrářskou špičku (trezírovací špička na květinky, 2D, Wilton, www.obchudekubalonku.cz). Krém nanášejte ve spirále od středu směrem ke kraji.

JAK SESTAVIT KYTICI:

Na sladkou kytici potřebujete kromě nazdobených cupcaků pěkný květináč, polystyrenovou kouli (koupíte v květinářství, podle velikosti stojí okolo 30 Kč) a špejle. Špejli nalámejte na menší kousky, zapíchněte do polystyrenu a pak na ni napíchněte ozdobené cupcaky. Začněte je upevňovat odshora.

Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Čokoládové muffiny

Cupcaky s jahodovým srdíčkem

Cupcaky s fondánem

Citronové cupcaky

Vanilkové muffiny

Mandlové cupcaky s čokoládovým krémem

Sladké cupcaky

Nejsladší Valentýn

REKLAMA

Komentáře

Obrazek uzivatele
Jaká je prosím velikost papírových košíčků na cupcaky?
Obrazek uzivatele
Milá Evo, použijte papírové košíčky, které svojí velikostí odpovídají zhruba polovině klasických muffinových formiček.

Přidat komentář