Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Cupcaky s fondánem

Pečte a zdobte s láskou!

Vydání: 2014/2
Autor:
Hodnocení:
1 (hlas)
Náročnost: Snadné
Počet porcí: Na 12 cupcaků
Doba přípravy: Do hodiny
PT15M
Pečení 0:15
Americká

Ingredience

  • 12 upečených čokoládových muffinů
  • 3–4 lžíce meruňkové marmelády
  • asi 200 g fondánu (podle způsobu zdobení)
  • červené gelové potravinové barvivo (viz box)
  • 3 lžíce moučkového cukru + na podsypání
  • šťáva z 1/2 citronu

   

Příprava jídla

1 Vršky muffinů seřízněte a potřete marmeládou. Fondán rozdělte na polovinu a jednu obarvěte narůžovo (barvy stačí, co se na špendlík vejde – opravdu malinko, pak fondán hněťte jako těsto). Část muffinů ozdobte srdíčky a část nápisem.

2 Na srdíčka: obarvený fondán narůžovo vyválejte na pocukrované ploše na zhruba 3 mm tenký plát, vykrájejte kolečka a naneste je na muffiny. Bílý fondán vyválejte na pocukrované ploše a vykrájejte z něj srdíčka, zespodu je lehce navlhčete vodou a položte na růžová kolečka.

3 Na krém: do cukru postupně vmíchejte citronovou šťávu, až vznikne poleva. Obarvěte ji narůžovo a pomocí cukrářského sáčku jí ozdobte srdíčka.

4 Na nápis: bílý fondán rozválejte na plát tenký zhruba 3 mm a pomocí vykrajovátka s vroubkovaným okrajem vykrojte kolečka. Do cukru postupně po troškách vmíchávejte citronovou šťávu, dokud nevznikne hustá poleva. Obarvěte ji narůžovo. Na vykrojené kolečko položte šablonu a pomocí stěrky ji přetřete trochou polevy. Sejměte šablonu a ozdobené kolečko přeneste na muffin.

CO POTŘEBUJETE:

Fondán koupíte v cukrářských potřebách (např. www.fialapraha.cz) nebo ve větších supermarketech (značka Dr. Oetker). SweetDots, od kterých máme recept, používají fondán značky Pasta Dama Stella (www.hospodynkam.cz). Barví jej gelovými barvami značky Wilton. Srdíčka vykrajují obyčejnými vykrajovátky, nápis tvoří pomocí šablony (www.designerstencils.com).

Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Čokoládové muffiny

Cupcaky s jahodovým srdíčkem

Citronové cupcaky

Vanilkové muffiny

Sladká kytice cupcaků

Mandlové cupcaky s čokoládovým krémem

Sladké cupcaky

Nejsladší Valentýn

REKLAMA

Přidat komentář