Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Hříšně dobrá horká čokoláda

Horká čokoláda
ZDROJ: Unsplash/Klara Avsenik
sdílet:

Spolehlivě zahřeje i zažene chuť na sladké, taková je horká čokoláda. Může se zdát, že se jedná o oblíbený dětský nápoj, ovšem na dobré, s láskou připravované horké čokoládě si pochutnají i dospělí. A co když do ní ještě přidáte špetku chilli nebo vanilky? Máme pro vás spoustu tipů, jak připravit klasickou horkou čokoládu, těšit se však můžete i na netradiční ochucení.

Méčná nebo hořká?

Stejně jako je tomu u tabulkové čokolády, tak i horký čokoládový nápoj je možné připravit z mléčné i hořké čokolády. Fajnšmekři a milovníci čokolády dají zřejmě přednost té hořké s vysokým obsahem kakaa, avšak ani mléčná se rozhodně nenechá zahanbit a po ochutnání nezbývá než podlehnout jejímu kouzlu.

  • Zkuste si připravit obě varianty a vyberte si, která je vaší chuti bližší.
  • Z receptů na horkou mléčnou čokoládu rozhodně stojí za vyzkoušení naše krémová horká čokoláda.
  • Chcete-li si vychutnat šálek hořké čokolády, sáhněte po tabulce s obsahem kakaa nad 60 % a připravte si královskou horkou čokoládu.

Horká čokoláda a koření

Kombinace, u které se rozpustíte blahem. Variací na kořeněnou horkou čokoládu je nespočet a sami můžete experimentovat dle vlastní chuti. My jsme pro vás vybrali několik našich oblíbených receptů na netradiční kořeněnou horkou čokoládu.

Související články

Apetit magazín

Jaké želírovací prostředky použít na přípravu džemu
  • Tipy a triky

Jaké želírovací prostředky použít na přípravu džemu

Jahodový, višňový, malinový, meruňkový, rybízový nebo třeba švestkový. Příprava domácích džemů je na spadnutí, a tak není divu, že se v obchodech opět poohlížíme po vhodných želírovacích prostředcích. Pokud se zavařováním džemů a marmelád...