Hříšně dobrá horká čokoláda

sdílet:
Spolehlivě zahřeje i zažene chuť na sladké, taková je horká čokoláda. Může se zdát, že se jedná o oblíbený dětský nápoj, ovšem na dobré, s láskou připravované horké čokoládě si pochutnají i dospělí. A co když do ní ještě přidáte špetku chilli nebo vanilky? Potěšte své chuťové pohárky slastnou čokoládou a vychutnejte si podzimní plískanice s šálkem horkého lahodného nápoje. Máme pro vás spoustu tipů, jak připravit klasickou horkou čokoládu, těšit se však můžete i na netradiční ochucení.

Čokoláda vs. kakao

Čokoláda. Už jen při vyřčení toho slova se člověku sbíhají sliny. V horkém nápoji je čokoláda sladkým pohlazením našich chuťových pohárků. Věděli jste, jaký je rozdíl mezi kakaem a horkou čokoládou? Máme pro vás na tuto záludnou otázku odpověď. Zatímco směs na přípravu kakaa je rozpustná v teplém i studeném mléce a jejím obsahem není výhradně kakao, ale také cukr a koření, horká čokoláda je připravována výhradně ze samotné čokolády a už podle názvu je patrné, že se rozpouští pouze v horkém mléce, nikoliv za studena. Navíc směs pro přípravu kakaa vůbec nemusí obsahovat čokoládu.

Horké nápoje, které budou vaše děti milovat

Více

Mléčná nebo hořká?

Stejně jako je tomu u tabulkové čokolády, tak i horký čokoládový nápoj je možné připravit z mléčné i hořké čokolády. Fajnšmekři a milovníci čokolády dají zřejmě přednost té hořké s vysokým obsahem kakaa, avšak ani mléčná se rozhodně nenechá zahanbit a po ochutnání nezbývá než podlehnout jejímu kouzlu. Zkuste si připravit obě varianty a vyberte si, která je vaší chuti bližší. Z receptů na horkou mléčnou čokoládu rozhodně stojí za vyzkoušení naše krémová horká čokoláda. Chcete-li si vychutnat šálek hořké čokolády, sáhněte po tabulce s obsahem kakaa nad 60% a připravte si královskou horkou čokoládu

Jak snadno připravit horké nápoje, co mají říz

Více
 

Horká čokoláda a koření

Kombinace, u které se rozpustíte blahem. Variací na kořeněnou horkou čokoládu je nespočet a sami můžete experimentovat dle vlastní chuti. My jsme pro vás vybrali několik našich oblíbených receptů na netradiční kořeněnou horkou čokoládu. Vyzkoušejte třeba mayskou horkou čokoládu s chilli papričkou nebo mexickou čokoládu, kde chilli opět hraje důležitou roli v celkové chuti. Jak je patrné, kombinace čokolády a chilli je skutečně velice oblíbená, což platí i pro přípravu horké čokolády. Skvělou variaci pro tradiční horkou čokoládu tvoří spojení s vanilkovým luskem. Pusťte se do přípravy horké čokolády s vanilkou a nechte se unést do tajů čokoládové říše. Vůni dětství vám domů přivane horká čokoláda s kokosem a marshmallows a naopak cedulkou „jen pro dospělé” můžete označit zapečenou čokoládu s Baileys.    

Obchod Apetit