Nejvyšší čas pustit se do perníčků.
Křupavé perníčky dnes už neodmyslitelně patří k českým Vánocům. V podobě, jak je známe dnes, se pečou přibližně od druhé poloviny 19. století. Tehdy se začaly vykrajovat kovovými formičkami a zdobit bělostnou bílkovou polevou. Perníčky se původně pekly podle receptur, které perníkáři přísně tajili.
My vám však s radostí prozradíme hned několik receptů na toto křupavé kořeněné cukroví. Provoňte si i vy svůj domov medem, badyánem, skořicí, hřebíčkem a dalším zimním kořením.
Legislativní perníčky
Legislativní perníčky dostaly jméno po právničce, která jimi vždy těsně před Vánocemi ohromila celou advokátní kancelář. Až je ochutnáte, postavíte se do zástupu jejich obdivovatelů také.
- Jsou hned po upečení měkké, díky kakau a čokoládě mají sytou barvu a o vůni se raději ani nebudeme rozepisovat.
- Těsto je navíc dokonale vláčné a netrhá se. Jen ho nesmíte vyválet příliš tence. Legislativní perníčky se zkrátka stanou hitem vašich letošních Vánoc!
Perníková chaloupka
Děti budou výskat nadšením, až na stůl postavíte perníkovou chaloupku jako z pohádky. Za oknem se krčí zlá čarodějnice a Jeníček s Mařenkou si jdou mlsně uloupnout perníček.
Přidejte také další postavičky a dekorace z perníků či cukrovinek – stromy, potůček, plot a zvířátka.
Perník na plech
Nechce se vám vyvalovat těsto, vykrajovat tvary a na zdobení máte obě ruce levé? I vy můžete prosytit svoji domácnost hřejivou vůní zimního koření. Upečte si jednoduchou litou perníkovou buchtu s jablky a povidlovou omáčku.