Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Velikonoční pečení plné zdravých ingrediencí. Připravte si výživné sladkosti, které lépe strávíte

Velikonoční pečení plné zdravých ingrediencí
ZDROJ: Pexels: Olya Kobruseva
sdílet:

Zkuste letošní mlsání během Velikonoc odlehčit a upečte si třeba svěží banánový chlebíček, mrkvový dort nebo bezlepkové sušenky. Připravili jsme pro vás spoustu tipů na odlehčené velikonoční pečení a našli jsme tak vyváženou cestu mezi tradičním bujarým hodováním a zdravou stravou. Zkuste to s námi a pusťte se do našich oblíbených receptů.

K tradičním velikonočním zvykům patří pečení mazanceberánka a také jidášů. V uplynulém týdnu jsme se s vámi podělili o tipy, jak na tyto velikonoční klasiky.

  • Dnes jsme se rozhodli pojmout téma velikonočního pečení trochu jinak a připravili jsme pro vás recepty, které zachovávají ducha Velikonoc, ale jsou obohaceny o potraviny, které z nich dělají výživově hodnotěnějí jídlo. 

Tvarohový mazanec

Je lehký a nebesky vláčný, navíc díky tvarohu i nutričně výživnější než klasický kynutý mazanec. Tvarohový mazanec zvládne upéct opravdu každý, jeho příprava je oproti kynutému o mnoho snadnější a pustit se do něj tak může i úplný začátečník.

  • Těsto umíchejte ručně nebo v robotu s hnětacím hákem, potřete vejcem, posypte mandlemi a šup s ním do vyhřáté trouby. Rychlá příprava je dalším bonusem sladkého tvarohového bochánku.

Mrkvový dort

Nejen velikonoční zajíček si rád pochutná na dobrotě z mrkviček. Dort plný čerstvé mrkve a ořechů by rozhodně neměl na velikonočním stole chybět. Skvěle k němu ladí smetanový krém z mascarpone, díky němuž je dort ještě vláčnější a tento tandem mu vyloženě sluší.

  • Pro zachování pravé velikonoční atmosféry můžete dort ozdobit klasickými nebo marcipánovými mrkvičkami, slušet mu budou i různobarevná čokoládová vajíčka.

Skryt pre seznam
Skryt pre seznam

Banánový chlebíček

Receptů na banánový chlebíček je napříč internetem a kuchařkami opravdu mnoho. My jsme pro vás dnes vybrali recept, který bychom rozhodně zařadili na první příčky. Jedničku mezi banánovými chlebíčky z něj dělá chuť arašídového másla.

Další inspiraci na odlehčené menu najdete pod tímto článkem.

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč