Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2018/12

Tiše, jako se snáší tma prozářená teplým světlem svíček, se blíží advent a s ním i přípravy na Vánoce. Opusťte na chvíli uspěchané shánění dárků a nechte se nad stránkami prosincového Apetitu ukolébat vánoční pohodou. Připravili jsme pro vás číslo plné receptů, v němž samozřejmě nemohou chybět osvědčené rozpisy na klasické cukroví nebo vtipný tip, jak pomocí tří vykrajovátek a bílkové polevy vytvořit hned devět různých perníčků. Těšte se neotřelé nápady na štědrovečerní rybí večeři, ať už to letos bude kapr v úpravě šéfkuchaře Pavla Býčka či skandinávskou kuchyní inspirovaný losos. Dozvíte se, proč se o Vánocích jedli šneci, kam vyrazit na nejkrásnější adventní trhy či jakou kuchařku si přát pod stromeček. A pokud si od budete potřebovat odpočinout od všudypřítomných koled, přeneste se s vůní koření do Orientu a dopřejte si hřejivá jídla, která navíc v předvánočním shonu budou hotová raz dva. Užijte si s námi kouzelné Vánoce!

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Učíme se od mistra

Pavel Býček pro vás tentokrát připravil štědrovečerní menu a dokáže vám, že i klasiku, jakou je rybí polévka, kapr a bramborový salát, lze podávat nově – elegantně, lehce a nápaditě.

Štědrý večer ze země jezer

Pokud nejste fanoušky kapra, a přesto chcete u vánočního stolu dodržet tradici rybího chodu, bude slavnostní večeře v severském stylu tou pravou volbou. Originální menu uspokojí i ty nejnáročnější chutě, a přitom vás svou tíhou nepřibije k židli, takže všem zbude dost energie na rozbalování dárků i cestu na půlnoční.

Velká nádhera

Pakliže vás neužije na pečení cukroví, ale rádi byste sváteční stůl ozdobili něčím sladkým a výjimečným, vyzkoušejte naše luxusní dezerty. Úspěch zaručen!

Advent voní kořením

Předvánoční čas je doba, kdy se všude šíří sladká vůně hřebíčku, badyánu, skořice... Ale nejsou rozhodně vyhrazené jen sladkostem - máme pro vás hřejivá, lehce pikantní jídla s aromatickým kořením z celého světa! 

Recepty z vydání

Rybí velouté se zeleninou a pstruhem

Štědrovečerní rybí polévka v té nejluxusnější podobě! Pavel Býček vám ukáže jak připravit krémové rybí velouté,...

Kapr s bylinkovou strouhankou a lehkým bramborovým salátem

Šéfkuchař Pavel Býček vám ukáže, že i štědrovečerní klasiku jakou je kapr s bramborovým salátem lze...

Přidat komentář