Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

KVÍZ: Jak dobře znáte čokoládu? Jste čokoholik?

bonboniéra
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Kvalitní čokoláda – to je láska na první ochutnání. Lidstvo ročně zkonzumuje tuny čokolády – v podobě okoládových tyčinek, tabulek čokolády, v tekutém i tuhém stavu, i jako součást tisíců dezertů a koláčů. Bez čokolády si neumíme život vůbec představit.

 

Čokoláda patří k oblíbenějším pochoutkám. Provází nás už od malička a patří k oblíbeným dárkům pro malé i velké. Čokoládou prostě nikoho a nikdy neurazíte. A přestože jí je neprávem připisováno množství negativních vlivů na naši postavu, pravdou naopak je, že opravdu kvalitní čokoláda je ve skutečnosti velmi zdravá.

  • Snižuje stres, pozitivně ovlivňuje tlak a nadopuje nás větším množstvím endorfinů než líbání s milovanou osobou.

Co dalšího ale o čokoládě víte? Máte v otázkách její výroby a původu jasno? Nebo budete spíše tipovat? Otestujte se v našem kvízu a zjistěte, jestli patříte i vy do klubu skutečných čokoholiků.
 

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

AD
Vychutnejte si královské limitky v průběhu celého léta!
  • Zajímavosti

Vychutnejte si královské limitky v průběhu celého léta!

Na trhu se díky velké oblibě s přehledem drží již od 70. let minulého století, kdy jej světu poprvé představil kalifornský franšízant Al Bernardin. Pro svou popularitu a vynikající chuť exceloval dokonce i v ikonickém filmovém trháku Pulp...