Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

KVÍZ: Vyzkoušejte své znalosti, ať víte, jste-li mistry asijských chutí

AD
čínské nudle
ZDROJ: Mae Mu/ Unsplash
sdílet:

Každá země Asie má svůj unikátní specifický styl vaření, který je ovlivněn místními surovinami, tradičními technikami a kulturními tradicemi. Jedno však mají společné – důraz na čerstvost a výrazné chutě. 

Měření

Pojem asijská kuchyně je velmi obecný a pro označení tak širokého spektra technik, chutí a surovin vlastně nedostačující. Pro běžného Evropana jde však hlavně o výběr oblíbených exotických jídel. Ať už jde o typické retro jídlo jako je 'čína' nebo sofistikovanější Kung Pao, vietnamské Bún chả, Bún bò Nam Bô nebo thajské Pad Thai či polévka Thom Yum.

  • Asijská kuchyně si našla své příznivce po celém světě. Je totiž nejen chutná a barevná, ale obvykle také velice rychlá a snadná na přípravu.
  • Velikost kontinentu dala vzniknout opravdu bohatému spektru stylů a receptů, z kterých mnohé zaujaly pevné místo i na našich talířích.

V japonské kuchyni najdeme množství ryb, mořských plodů a řas spolu s rýží a sójou ve všech podobách. Polévka miso, ramen a suši patří mezi nejproslulejší zástupce vzdálené japonské kuchyně. 

Korejská kuchyně okouzlí kimči a pikantními a fermentovanými pokrmy z něj. Populární jídlem z korejské kuchyně je například bibimbap.

Indie je rájem pro všechny vegetariány. Do indické kuchyně neoddělitelně patří luštěniny, které se zpracovávají do podoby dalu a kari. Nesmíme zapomenout ani na skvěle samosy nebo pakory, ke kterým se hodí nejrůznější indická čatní.

Thajsko si zamiluje každý, kdo se nechá zlákat sladkým ovocem, množstvím výrazných chutí a aroma. Žluté, červené nebo zelené kari sklízejí slávu po celém světě. Stejně tak jako thajské polévky thom yum a tom kha.

A Čína? To je kapitola sama o sobě. Rozhlehlost země má za následek obrovskou rozmanitost čínské kuchyně:  Mezi nejznámější patří kantonská, sečuánská nebo hongkongská.

Jak jste na tom se znalostmi o asijské kuchyni vy? Pochlubte se! 

Zdroj informací: Apetit
 

Skryt pre seznam

Partnerem kvízu je Shan’shi: Asijská kuchyně je v kurzu. Je lehce stravitelná a odpovídá požadavkům na lehké stravování. Asijská gastronomie je ale především rafinovaná a mnohostranná. Shan‘shi, vyslovujeme [šan:ši], pochází z čínštiny a znamená „jídlo“. Značka Shan‘shi znamená kvalitní a vzájemně perfektně sladěné přísady na vaření; na českém trhu nabízí široký sortiment asijských produktů. Se Shan´shi si můžete celou Asii vychutnat jednoduše doma a přitom si být jisti, že všechno perfektně klapne. Vše o nabídce Shan’shi.

Skryt pre seznam

Související články

Měření
Autor: marcela.said

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč