Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jídelníček Rihanny: Svých oblíbených jídel se odmítá vzdát, zeleninu nesnáší

Rihanna
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Zpěvačka, herečka, zakladatelka kosmetické značky Fenty a maminka dvou synů Rihanna otevřeně přiznává, že ráda jí. Často navštěvuje kalifornskou restauraci Giorgio Baldi a zásadně odmítá se kvůli postavě vzdát svých oblíbených jídel. To raději stráví více času v posilovně.

Stravuje se podle momentální nálady

To prozradila zpěvaččina dlouholetá osobní šéfkuchařka Debbie Solomon v rozhovoru pro Bon Appétit, čímž se Rihanna značně liší od jejích předchozích klientů, kterým připravovala jídelníček na týden dopředu.

S Riri je to jiné – Solomon jí chystá pokrmy podle toho, na co má v daných den chuť. Přesto však v jejím arzenálu nesmí chybět zelenina, rýže, těstoviny a zdroje bílkovin, protože Rihanna sní jakýkoliv druh proteinu, nejčastěji však vejce a ryby.

  • Solomon také uvedla, že má vždy po ruce ingredience na barbadoská a guyanská jídla, na kterých Rihanna vyrostla a dodnes je miluje. Jejich součástí je například koření Old Bay, kmín, kari, filipínské koření Adobo, koření pěti vůní, instantní umami bujóny v kostkách, česnek a cibule.
  • Jak uvádí Celebwell, v rozhovoru pro Fabulous Magazine sama Rihanna prozradila, že snídá bílky s ananasem a teplou vodu s citronem, obědvá rybu s bramborami a večeří opět rybu, ale se zeleninovým salátem. „Zeleninu nesnáším, ale nutím se jí jíst,“ dodala.

Musí mít neustále po ruce speciální pálivou omáčku

Šéfkuchařka Rihanny byla hostem americké talk show The Doctors, kde se rozpovídala o trojici jídel, která má zpěvačka úplně nejraději.

  • Prvním pokrmem je kuřecí kari s bramborami, které Debbie Solomon pomohli přivést k dokonalosti samotní rodiče Rihanny. A malá zajímavost – co se týče kuřecího masa, zpěvačka prý jí výhradně stehýnka.
  • Dále Solomon ukázala Rihanninu snídani sestávající ze čtyř natvrdo uvařených vajec, plátku toastového chleba s odkrojenou kůrkou a misky bobulovitého ovoce, manga, ananasu a papáji.
  • Nakonec Debbie odhalila ingredienci, bez které prý zpěvačka nemůže žít – jde o Scotch Bonnet Sauce, což je pikantní omáčka s obsahem skotské sladové whisky, kterou si údajně dává ke každému jídlu – například k jejímu milovanému Mac and Cheese, kam navíc přidává i kečup a hořčici, uvádí Hello! India.
  • Že má Rihanna ráda pálivé potvrdila i v roce 2016 během rozhovoru v TheEllenShow, kde řekla, že během koncertního turné si určitě dá Hot Cheetos, což jsou v USA velmi populární pálivé kukuřičné křupky se sýrovou příchutí.

Často ji potkáte v italské restauraci Giorgio Baldi

Ta sídlí ve městě Santa Monica, které leží na západě Los Angeles. Časopis People uvádí, že tento podnik je oblíbeným místem mnoha celebrit, včetně Beyoncé, Lady Gaga, Justina Biebera, Pierce Brosnana a mnoha dalších. Ale je to právě Rihanna, kdo patří k úplně nejčastějším a nejvěrnějším návštěvníkům.

  • Dnes pětatřicetiletá umělkyně restauraci pravidelně navštěvuje už od osmnácti let a nezřídka sem zavítá až třikrát za týden, píše Business Insider. Dokonce se prý nechala slyšet, že si koupila dům v Pacific Palisades, aby byla v rozvozovém pásmu tohoto podniku.
  • A ačkoliv Rihannu její osobní šéfkuchařka nazvala „náladovým jedlíkem“, v Giorgio Baldi si prý dává pokaždé to samé – konkrétně poloviční porci tří pokrmů, kterými jsou domácí ravioly plněné ricottou a doplněné chřestem, gnocchi s omáčkou z gorgonzoly nebo z masa a klasické špagety al pomodoro, tedy těstoviny s rajčaty a bazalkou. Ty prý v současnosti nejsou v nabídce, ale pro stálou zákaznici, kterou Rihanna bezesporu je, tuhle italskou klasiku vždy rádi připraví.
  • Zpěvačka tu má dokonce vlastního číšníka jménem Marco, který ji vždy obsluhuje. A právě on při rozhovoru v časopisu Rolling Stone poznamenal, že kromě výše zmíněné trojice jídel si Rihanna také pravidelně objednává kalamáry a parmezán.
Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč