Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Lucie Bílá jí tři jídla a jedno jablko denně. Sladkou tečku ke kávě si neodepře

Lucie Bílá
ZDROJ: Petr Novák, Wikipedie: Se souhlasem Lucie Bílé
sdílet:

Lucii Bílá, jedna z nejslavnějších českých zpěvaček, kterou určitě nemusíme dlouze představovat, vypadá ve svých sedmapadesáti letech skvěle a tvrdí, že má sladký život. V tomto článku se dozvíte, zda to je i dílem stravy.

Kávu si neumí představit bez kousku něčeho sladkého

Alespoň to prozradila v rozhovoru pro Super.cz při příležitosti křtu kuchařky Josefa Maršálka Sexy dorty. Ačkoliv prý v minulosti sladké nikdy nemusela, dnes už si svou milovanou kávu bez sladké tečky nedokáže představit. Sklenice vody a kousek sladkého podle ní ke kávě prostě patří.

 • Že je Lucie velkou milovnicí tohoto celosvětově oblíbeného kofeinového nápoje potvrzuje i fakt, že má vlastní řadu kávy jménem LB Coffee, kterou uvedla na trhu v roce 2019. Je k dispozici na jejím e-shopu a můžete si vybrat z různých druhů, pojmenovaných po zpěvaččiných klíčových muzikálových rolích – například Carmen, Morgana, Agnes, ale nechybí ani pražená zrnková káva Lucie.
 • LB Coffee pochází z rodinné pražírny v Českosaském Švýcarsku a část výtěžku z jejího prodeje putuje na charitativní účely.

Stravuje se podle jednoduchého systému

Zdravé stravování v podání Lucie Bílé znamená jíst třikrát denně, každý den si dát jedno jablko, vždy začínat pokrm bílkovinou, bílkoviny střídat a být na sebe hodný, řekla Super.cz.

 • V minulosti totiž zpěvačka zjistila, že když držela drastické diety, paradoxně přibírala na váze. Proto si, jako ostatně ve všech oblastech života, dává v jídle svobodu.
 • Z tohoto důvodu i právě výše zmíněné sladkosti do jejího jídelníčku také patří. „To neznamená, že člověk musí úplně přestat si dělat radost něčím, co má rád,“ dodala.
 • Avšak na jednu věc si prý dávat pozor musí – nesmí jíst v takovém množství jako její partner, fitness trenér Radek Filipi, aby se z ní nestala,  jak sama uvedla, „kulička.“

Preferuje metabolicky vstřícnou stravu

V souladu s výživovým programem, který se nazývá Metabolic Balance a je postaven na systému tří pokrmů denně, zpěvačka pravidelně snídá, obědvá a večeří. A mezi hlavní jídly dodržuje minimálně pětihodinovou pauzu, aby její tělo plně zpracovalo veškerou potravu a vstřebalo důležité živiny.

 • Perfect Balance uvádí, že tento způsob stravování zpěvačka s přestávkami dodržuje už od roku 2013 a na rozdíl od jiných diet jí velmi vyhovuje, protože díky němu netrpí pocity hladu a její strava získala řád.
 • Lucie Bílá se snaží, aby každý pokrm byl metabolicky vyvážený, což znamená, že by měl obsahovat jeden druh proteinu, jeden nebo více druhů zeleniny, jeden až dva krajíčky žitného chleba, kávu nebo čaj a jeden druh ovoce, které je potřeba sníst až na závěr celého jídla, uvádí vitalnienergie.cz.
 • Hlavní hvězda muzikálu Maminy má úplně nejraději pestrobarevné saláty s kouskem kuřete, sýru či jiného proteinu, ale zamilovala si i ovoce (např. papáju), které dříve moc nevyhledávala, řekla pro Perfect Balance.

Ráda se nají i ve vlastní restauraci

Tu Lucie Bílá před pár lety zrekonstruovala ve středočeských Otvovicích, kde vyrůstala, dodnes žije a významně se podílí na jejich zvelebování.

 • Restaurace se jmenuje Formanka Otvovice a můžete si tu pochutnat na burgerech, pizze, ale hlavně na tradičních českých jídlech včetně guláše, kuřecího řízku či vepřové panenky.
 • Zpěvačka se v rozhovoru pro Blesk.cz přiznala, že na vaření příliš nemá čas. Proto svou rodinu, přátele a kolegy z divadla hostí prostřednictvím jídla právě z vlastní restaurace, za kterou je nesmírně vděčná.
 • Bílá v Otvovicích mimo jiné koupila i kulturní dům, ze kterého vybudovala moderní kulturní centrum Srdce Otvovic.
Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín