Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Saláty s masem či rybou

Saláty s masem patří mezi oblíbené hlavní chody zejména v létě. Důkazem je slavný salát Caesar, v němž kombinaci salátových listů, parmazánu, krutonů, slaniny a jednečného dresinku dokonale doplňují kousky opečeného kuřecího masa. Právě tento salát najdete v menu nejen italských restaurací. Namísto s kuřecím masem jej můžete připravit třeba s krevetami.

...

 

Tím však výčet možností sytých salátů zdaleka nekončí. Do salátového základu můžete přidat rýži, těstoviny nebo luštěniny, které za studena spolu s masem tvoří dokonalý koncert.

Zajímá vás, jak spojit zeleninový salát s vepřovou panenkou nebo hovězím masem? Máme pro vás spoustu tipů inspirovaných gurmánskými chutěmi z celého světa.

Osvědčené saláty s masem nebo rybou 

Saláty nabízejí širokou škálů možností, jak kombinovat různé chutě, konzistence i teploty jednotlivých složek. S našimi recepty se nemusíte bát, že šlápnete vedle, známe i příběhy nejslavnějších světových salátů. Přesvědčte se sami a podívejte se na několik základních oblíbených variací: 

Co ale salát povznese do nebeských chuťových výšin? Správný dresink nebo zálivka. Příprava dresinku na salát je nezbytně důležitá, proto jí věnujte patřičnou pozornost. Odměnou vám bude vyvážená chuť a dokonalé propojení všech ingrediencí.   

Dopřejte si dostatek bílkovin a energie 

Salát obohacený o maso vás nejen příjemně zasytí, ale zároveň dodá vašemu tělu potřebné bílkoviny a dostatek energie.

  • Maso je nejbohatším zdrojem kvalitních bílkovin. V kombinaci se zeleninou dodá salát tělu porci prospěšných látek.
  • Salátové listy jsou bohatým zdrojem vitaminu K a kyseliny listové.
  • Spojení zeleniny a masa prospívá našemu metabolismu a zdraví našich kostí a svalů.
  • Saláty s masem nebo rybou ocení nejen sportovci, pescetariáni, ale i ti, kteří si chtějí dopřát nízkosacharidový či paleo jídelníček.

Celý popis