Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Originální valentýnská snídaně: Jak připravit snídani na 21 způsobů pro zamilované

Originální valentýnská snídaně: Jak připravit snídani na 21 způsobů pro zamilované
ZDROJ: Unsplash/Rachel Park

Co může být větší romantika, než se probudit na Valentýna vedle své lásky? Svátek zamilovaných nemusíte slavit pouze společnou večeří, mnohem větším zážitkem může být snídaně. A pokud se vám nechce vylézt z peřin, posuňte plány a říkejte snídani brunch.

Jak by měla vypadat valentýnská snídaně? Každý si ji představuje trochu jinak. Mezi pokrmy ve znamení lásky patří ty, které obsahují červenou nebo růžovou barvu, sladké dezerty ozdobené srdcem, jídla lehká, působící něžně, provoněná kořením, s exotickým ovocem nebo surovinami, která jsou považovány za afrodiziaka. Ale také ta jídla, která oba milujete.

  • Pokud vás sbližují míchaná vajíčka, udělejte si je. Chcete-li experimentovat, inspirujte se naším výběrem receptů.

Sladké evergreeny trochu jinak 

Výživovým poradcům se protáčejí panenky, rozhodně by vám k snídani nedoporučili sladké cupcaky, muffiny nebo dorty. Jenže dezertům nelze odolat. Den předem můžete připravit dokonalé cupcaky s jahodovým srdíčkem nebo s fodánem či vůní dálek provoněné perské zamilované koláčky.

Svůdné jsou i palačinky, které ale při této speciální příležitosti nenechte v klasickém kabátu. Radost všem vašim láskám způsobí crepes Suzette. Zajímavé se jsou třeba také palačinky s fíky v kořeněném karamelu nebo vyzkoušejte palačinkový dort, který se připravoval už za první republiky. Sněhové pusinky mu dodávají něžný vzhled.

Snídaňové kaše nikdy nevyjdou z módy. Chápeme, že krupicovou kaši nemusí mít všichni v lásce, ale po ochutnání té šafránové možná změní názor i největší odpůrci. Pokud nemáte bezinkovou zavařeninu, zkuste přidat třeba borůvkovou, malinovou nebo rybízovou. Jestliže si přece jen nejste jistí úspěchem, navrhujeme fermentovanou kaši s třešněmi.

Slané snídaně ve jménu lásky 

Červená a růžová barva k Valentýnu patří. Shodnete se oba na řepě? Zkuste místo klasického hummusu připravit jeho barevnější variantu. Doporučujeme především všem, kteří se svou snídaní chtějí pochlubit na sociálních sítích – je to totiž neuvěřitelně fotogenický.

U orientální kuchyně ještě chvíli zůstaneme. Místo klasických vajíček, zkuste shakshuku, rajčatovou omáčku s římským kmínem, ve které se chvíli vaří rozklepnuté vejce.

Troufáte na pošírované vejce? Pusťte se směle do honosného receptu na vejce benedikt. Podle našeho návodu vše zvládnete připravit raz dva. Skvělou volbou je servírovat vejce benedikt s uzeným lososem nebo pstruhem.

Ke svátečním snídaním jednoznačně patří perlivý koktejl mimosa. Připravíte ho tak, že smícháte šťávu z pomerančů s šumivým vínem. Jen pozor, ať to hned po ránu nepřeženete!

Skryt pre seznam