Řeřichová polévka

Řeřichová polévka

Hodnocení receptu
Zatím nehodnoceno
Do 20 minut Velmi snadné 4

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 951 kcal
Bílkoviny 41 g
Cukr 140 g
Tuky 19 g
Vláknina 12 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.
NEPŘEHLÉDNĚTE Více než 100 slev na skvělé gurmánské nákupy se slevami až 40 % v nové aplikaci DNY APETIT.
Google
apple
Piknik

Tahle polévka má pro vás mnohá plus: svou ostrou svěží chutí povzbudí apetyt, obsahuje až 100 mg vitaminu C, karoten, vitaminy B, minerální látky jako draslík, vápník či železo.

Suroviny

olivový olej 2 ČL
pórek 3 ks
bio, očištěné a pokrájené
brambory 350 g
bio, oloupané a pokrájené na kousky
vývar zeleninový 1 l
pro přípravu použijte 2 kostky zeleninového biobujonu, např. Würzl či Biolinie
řeřicha 75 g
plus trochu na ozdobení
mléko 150 ml
pepř
čerstvý
sůl

V hrnci rozpalte olej a opékejte na něm asi 3 minuty pórek. Pak ho zalijte 2 lžícemi vody, přiklopte a pět minut duste. Přidejte vývar, brambory, uveďte do varu a pod pokličkou vařte 15 minut; až budou brambory měkké. Stáhněte z ohně, přidejte ostříhané řeřichové lístky, mléko a rozmixujte dohladka. Dochuťte solí i pepřem a už jen mírně prohřejte. Podávejte ozdobené řeřichovými lístky.

NĚCO NAVÍC: Mléko můžete nahradit biojogurtem či kysanou smetanou, a řeřichu zase mladými špenátovými lístky. Opravdovou lahůdku vytvoříte, pokud se vám podaří sehnat řeřichu potoční (dováží ji firma Abasto). Jinak si řeřichu můžete sami snadno vypěstovat na vlhké vatě z biosemen od firmy Semo nebo Sonnentor.

Apetit magazín

Komerční sdělení
  • Koktejl

K létu patří piknik a bublinky!

I ty, Brute? Pod označením Brut Nature se skrývají sekty, které mají 0-3 gramů cukru na litr. Zpravidla to znamená, že do vína nebyl přidán žádný cukr. Extra Brut jsou zase sekty s obsahem zbytkového cukru 0-6 g na litr. A vína označen...
  • Tipy na víkend

PRÁVĚ TEĎ: Apetit piknik je tady! Oslavte s námi léto

Jupí, po týdnech příprav a nedočkavého těšení jsme se konečně dočkali. Je sobota 19. června 2021 a gastronomický svátek časopisu Apetit právě začíná. Sbalte košíky, vezměte celou rodinu a přijďte za námi do Grébovky. Od 10 hodin na vás čeká...

Obchod Apetit