Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Uživatelský
recept

Těstovinový salát s kuřecím masem

Popis receptu: 
Tenhle salát baští i naše děti. Nejčastěji ho děláme v létě, kdy je horko a studený salát z ledničky je to jediné, na co v tom horku máme chuť. A protože je nás šest a děti ho milují, dělám ho vždy jednou tolik.
Autor: Martina Havlová
Hodnocení:
2 (hlasy)
Počet porcí: 4
Doba přípravy: Do hodiny

Ingredience

    1 balíček chlazených kuřecích prsou cca 500g, 1 balíček těstovin- spirálek, malá plechovka sterilované kukuřice,červená a zelená paprika,1 malá majolka, 1 bílý neochucený jogurt, sůl, pepř, grilovací koření, ďábelské koření,olej, pytlík zálivky na šopský salát.

Příprava jídla

Kuřecí prsa nakrájíme na malé kostičky,osolíme, okořeníme a zprudka usmažíme na oleji.Těstoviny uvaříme obvyklým způsobem, smícháme s masem a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme zálivku: smícháme majolku,jogurt a směs na šopský salát. Kdo má rád papriky může dát do salátu obě, jinak se dává půlka od každé, nakrájená na malé nudličky nebo kostičky. Když jsou těstoviny s masem vychladlé, přidáme k nim nakrájené papriky, kukuřici a zálivku,promícháme a dáme opět do chladničky. K salátu je dobré přikusovat opečené tousty.

Přidat komentář