0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na nejlepší těstovinové saláty

Těstovinové saláty jsou skvělým obědem nebo večeří, a to jak v teplé variantě tak po studenu. Navíc se snadno zabalí do krabičky, hodí se tak i jako svačina do práce.  

...

 

Na těstovinové saláty se hodí všechny druhy krátkých těstovin. Využít tak můžete například kolínka, penne, orecchiette, tarhoňu i kuskus. U nás najdete inspiraci na těstovinové saláty se zeleninou, vybírat však můžete také z mnoha receptů s masem a rybami. Najdete oblíbený těstovinový salát s tuňákem, lososem, krabími tyčinkami nebo kuřecím masem. Stačí jen najít ten správný recept dle vaší chuti.  

  • Pokud máte chuť na krémový těstovinový salát, poradíme vám, jak jej odlehčit a použít místo tradiční majonézy bílý jogurt.
  • Prim v kategorii salátů hraje dochucení, proto nechybí tipy na oblíbené dresinky a zálivky.
  • Hledáte recept na přípravu těstovinového salátu pro děti? Vyzkoušejte náš recept na sedmivrstvý salát se šunkou.
  • Pokud vás láká vůně dálek, připravte si svěží italský salát s mozzarellou

Těstovinový salát jako hlavní chod 

Na rozdíl od čistě zeleninových salátů, které se často podávají jako přílohu nebo lehký letní pokrm, patří ty těstovinové k oblíbeným sytým hlavním jídlům. Přiádním masa či vajec do salátu můžeme změnit poměr živin v salátu ve prospěch bílkovin.  Proto jsou těstovinové saláty považovány za ideální pokrm pro sportovce a ty, kteří pracují na redukci své váhy.

Vylaďte salát domácími těstovinami 

Vše s označením homemade má v kuchyni nevyčíslitelnou hodnotu. Na duši vás zahřeje nejen pochutnání si na skvělém jídle, ale také příjemný pocit z domácí gastronomické tvorby. My pro vás máme spoustu tipů, které vás chytnou za srdce a přesvědčí o tom, že přípravu domácích těstovin zvládnete


Celý popis

Obchod Apetit