0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

JAK NA TO: porcování kachny

salát s kachním masem
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Dovednost, která se vám vyplatí. Ušetříte nemalou částku peněz. Poradíme jak na to. Chlazená kachna se prodává v celku, ale běžně koupíte také stehna a prsa samostatně.

Cenově výhodné je koupit celou kachnu a porce použít do různých pokrmů. Prsíčka na minutky, křídla, páteř a přilehlé kosti do polévky a stehna připravit podle našich receptů.

celá syrová kachna

Jak kachnu rozporcovat?

  • Dělení. Stehna odřízněte shora od trupu, odtlačte a oddělte v kloubu od páteře. Odřízněte je s co největším množstvím masa. Potom odřízněte křídla. Nakonec od trupu oddělte prsa. Nejprve podélně odřízněte maso od prsní kosti, a to co nejtěsněji. Pak ho prsty odtlačte a pokračujte v odřezávání od hrudního koše. Kůži ponechte, jen u krajů odřízněte přebytečný tuk a nevzhledné okraje. Kůži můžete mělce naříznout do mřížky.
  • Stehna. Na nadívání vyjměte stehenní kost blíže trupu. Položte stehno silnější vrstvou masa dolů. Nařízněte podélně na kosti až ke kloubu a pomocí prstů a nože kůstku oddělte a vyjměte.

porcování kachny

V časové tísni

Nemáte-li času nazbyt, sáhněte po samotných kachních prsou. Večeři budete podávat do půl hodiny.

  • Na minutku Kachní prsa kupujte bez kosti a s kůží. Po opečení získáte krásně růžové a šťavnaté masíčko s křupavou kůžičkou.
  • Kachna vs. kačer Kachna má křehčí a šťavnatější maso (je proto lepší na pečení v celku), kačer zase výraznější chuť, a tak jsou nejlepší prsa z něj.

CO SI Z KACHNÍHO MASA PŘIPRAVIT:

Související články

Kuřecí, krůtí, kachní nebo husí aneb jakou drůbež si vybrat
  • Tipy a triky

Kuřecí, krůtí, kachní nebo husí aneb jakou drůbež si vybrat

Každý rok spořádáme každý v průměru až 82 kg masa, z toho 29 kg tvoří drůbež. V domácnostech se připravuje na nespočet způsobů. Hodí se k pečení, smažení, grilování, pošírování nebo dušení. Kuřata a krůty jsou lehčí a dietnější než tučnější...
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...

Obchod Apetit