Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak to, že Penélope Cruz vypadá skoro v 50 božsky? Prozradila svůj jídelníček, který zní skvěle

Penelope Cruz
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Přezdívá se jí španělská kouzelnice nebo také Madonna z Madridu. I před padesátkou je stejně krásná, jako když se v šestnácti letech poprvé objevila ve filmu s názvem Šunka, šunka. Je právě tenhle masný produkt oblíbené jídlo Penélope Cruz?

Fanynka středomořské diety

Stejně jako Sophia Loren, Selena Gomez, Cameron Diaz, Catherine Zeta-Jones a spoustu dalších celebrit, i Penélope preferuje středomořský způsob stravování.

 • Středomořská kuchyně se dokonce od roku 2013 nachází na seznamu nemateriálního kulturního dědictví UNESCO.
 • Je založena na tradičních potravinách, které se už od pradávna jí na území států, jejichž břehy omývá Středozemní moře.
 • Mnoho studií už prokázalo, že středomořská strava může pomáhat hubnutí nebo předcházet infarktu, mrtvici či cukrovce 2. typu a tím podpořit dlouhověkost.
 • Jedná se o jídelníček plný čerstvého ovoce a zeleniny, celozrnných výrobků, libového masa a zdravých tuků (například z panenského olivového oleje či ryb). 
 • Středomořský životní styl také zahrnuje pravidelnou fyzickou aktivitu a minimalizaci stresu, což obecně vede k lepším psychickému stavu jedince.

Středomořská dieta à la Penélope

A co konkrétně má ráda Penélope? „Jím hodně ovoce, zeleniny a masa ze zvířat z ekologického chovu.“

 • Penélope dává přednost snídani s vyšším obsahem bílkovin než sacharidů a když snídá v restauraci, volí vejce se slaninou. Ale i doma je vajíčkům věrná – nejraději má sázená vejce s bezlepkovým anglickým muffinem a avokádem.
 • Na oběd volí libové maso, například rybu s velkým zeleninovým salátem. Někdy ho doplní i přílohou v podobě rýže nebo quinoy.
 • Na kulinářské poklady své země nedá dopustit a právě k večeři si nejčastěji pochutná na španělských jídlech s červeným masem, rybami či jehněčím. A občas si dopřeje červené víno a steak.

Dbá na pitný režim a zdravé svačinky

„Piji galony vody, což jsem dříve nedělala. Alkohol téměř nepiji a před desety lety jsem přestala kouřit. A vůbec mi to v životě nechybí.“ Kromě toho se herečka vyhýbá průmyslově zpracovaným potravinám, což je další z bodů, které charakterizují středomořskou dietu.

 • Kvůli nesnášenlivosti lepku se Penélope snaží omezovat i konzumaci pečiva a mléčných výrobků – její středomořský styl stravování je tedy o něco přísnější, než samotná dieta vyžaduje.
 • Ke svačině si obvykle dává mandle, arašídy nebo čerstvé ovoce – díky tomu ji „nehoní mlsná“ a nepodléhá svodům zpracovaných pochoutek.

Co může za její neutuchající energii?

V rozhovoru pro magazín InStyle Cruz prozradila, že její život a tělo kompletně změnila Bikram jóga. Kromě zeštíhlení a vytvarování postavy jí tento typ jógy, která se praktikuje v místnosti vyhřáté na 42 °C, přinesl i obrovské množství energie.

 • Vedle jógy se věnuje i silovému tréninku, během kterého se zaměřuje na posilování břicha a nohou.
 • Víc než posilovna ji ale baví tanec. Prý tančí dokonce několik hodin denně. A není se čemu divit, její lásku k tanci potvrzuje i fakt, že devět let studovala balet na Španělské národní konzervatoři.
 • Vypadá to, že spojení zdravé, výživné a chutné stravy s každodenní fyzickou aktivitou přináší své ovoce. Penélope Cruz je toho zářným příkladem.

Zdroje informací: La Española Olive Oil, Insider, Women's Health, Femme Nativa, Prevention, Hello Magazine

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Zorka Švarcová

Apetit magazín

Jaké želírovací prostředky použít na přípravu džemu
 • Tipy a triky

Jaké želírovací prostředky použít na přípravu džemu

Jahodový, višňový, malinový, meruňkový, rybízový nebo třeba švestkový. Příprava domácích džemů je na spadnutí, a tak není divu, že se v obchodech opět poohlížíme po vhodných želírovacích prostředcích. Pokud se zavařováním džemů a marmelád...