Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Chcete na poslední chvíli vykouzlit rychle cukroví? Vsaďte na naše nepečené druhy

Nepečené cukroví
ZDROJ: Pure Julia/Unsplash
sdílet:

Nestíháte v předvánočním shonu péct cukroví? Tak ho jednoduše nepečte. Plnou mísu cukroví můžete mít i bez zapnutí trouby. Vyzkoušejte s námi stále populárnější nepečené cukroví, které je nenáročné na přípravu a nepotřebuje odležet. V článku najdete různé druhy nepečeného cukroví, jeho nesporné výhody, a dozvíte se, jak nepečené dobroty skladovat.

Kuličky, kuličky a zase kuličky

Když se řekne nepečené cukroví, často se nám vybaví kuličky nejrůznějších chutí a barev. Kuličky lze dělat v podstatě z čehokoliv, co máte rádi, jen musíte vždy mít nějakou lepkavou surovinu, která ingredience spojí dohromady. Jaké kuličky se hodí na Vánoce?

[[nid:37595]]

Rádi experimentujete? Vyzkoušejte recept na Billa cizrnové kuličky v čokoládě.

  1. Plechovku cizrny slijte, propláchněte a vsypte do mixéru.
  2. Přidejte 1 lžíci arašídového másla, 3 lžíce ovesných vloček, 3 lžíce sirupu z agáve a 1 lžičku strouhané pomerančové kůry a vše rozmixujte dohladka.
  3. Ze směsi vytvarujte kuličky a nechte je cca 1 hodinu odležet v lednici.
  4. Ve vodní lázni rozehřejte 100 g hořké čokolády a postupně v ní obalte vychlazené kuličky.
  5. Nakonec je posypte nasekanými pistáciemi a nechte v chladu odležet další hodinu.

Další nepečené dobroty

Kromě kuliček existuje spoustu dalších druhů nepečeného cukroví.

Výhody nepečeného cukroví

  • Spotřebování zbylých surovin – do nepečeného cukroví můžete použít zbytky potravin, které už nevyužijete, jako jsou například sušenky nebo oříšky. Pokud kromě nepečeného cukroví děláte i to klasické, pečené, a pár kousků se vám nepovedlo, také je klidně použijte na přípravu nějaké nepečené dobroty.
  • Úspora času – nepečené cukroví nepotřebuje odležet a mělo by být co nejčerstvější, tudíž ho můžete připravovat klidně 23. prosince. Navíc je jednoduché, a tak vám jeho příprava nezabere příliš času.
  • Suroviny není třeba vážit – na výrobu nepečeného cukroví je potřeba většinou je pár základních surovin, které nemusíte vážit. Množství surovin si řídíte podle toho, jakou chcete mít konzistenci.
  • Nepotřebujete vykrajovátka – výroba nepečeného cukroví je ideální pro ty, kdo nemají vykrajovátka a ani nemají v plánu si je pořizovat.

Jak skladovat nepečené cukroví

Jelikož cukroví neprošlo procesem pečení, je důležité ho správně skladovat, aby se brzy nezkazilo. Nevyplatí se s ním zdobit stůl a nechávat ho dlouho v teple. Nepečené cukroví uchovávejte v lednici. Pokud do cukroví přidáte pár kapek alkoholu, které zajistí konzervaci surovin, vydrží vám až tři týdny.

Zdroj: Apetit

Související články

Autor: Sabina Jarošová

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč