Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Lahodné horké nápoje, které připravíte do termosky a můžete popíjet teplé celý den

Horké nápoje
ZDROJ: Jonas Jacobsson/Unsplash
sdílet:

Čas strávený na studeném vzduchu si žádá přípravu vydatné svačiny a něčeho na zahřátí do termosky. Jsou ale chvíle, kdy se celodenní popíjení teplého nápoje hodí i doma. Připravte si lahodné nealkoholidké drinky podle našich receptů nebo přidejte kapku něčeho ostřejšího a dopřejte si domácí svařák, punč nebo třeba originální zázvorové opojení.

Čeká vás výlet do hor a chystáte se na přípravu vydatného občerstvení? Nebojte se obměnit horké nápoje do termosky. Namísto klasického čaje s medem a citronem vyzkoušejte naše lahodné horké drinky, které zahřejí tělo a jejich popíjení pro vás bude příjemným prožitkem. 

Horké nealko pro děti i dospělé

Zkuste vyměnit černý čaj s medem a citronem za něco neobvyklého, čím potěšíte malé i velké žíznivce.

  • Klasický černý čaj můžete obměnit za zázvorový, který je doslova nabitý vitaminy a pomůže bojovat s útočnými bacily.
  • Další skvělou alternativou čaje do termosky jsou svařené džusy. Vybírat můžete z oblíbených příchutí, skvěle chutná horký jablečný, švestkový, hruškový nebo třeba broskvový džus.

Nalijte 1 l vybraného džusu do hrnce, přidejte celou skořici, několik hřebíčků, badyán a svařte. Pak už jen vyndejte koření, nalijte do termosky a vydejte se vstříc zimním radovánkám.

Chcete-li vyzkoušet něco chuťově netradičního, pusťte se do horkých nápojů inspirovaných recepty ze světa.

  • Vyzkoušejte například indický masala chai s výraznou chutí koření v mléce. Chuť a vůně koření v horkém mléce je to pravé na zahřátí.
  • Připravte si na výlet či procházku teplé medovo-čokoládové mléko, které si zamilují zejména děti. Na cestu přibalte ještě pár domácích sušenek a užívejte si zimní piknik s hřejivým občerstvením. 

Alkoholické opojení do mrazivých dnů

Někdo to rád horké a trochu ostřejší. Pomyslíme-li na horký alkoholický nápoj do termosky, jako první nás napadne tradiční svařené víno nebo punč. I to však můžete podobně jako čaj vyměnit za nové netradiční chutě.

Zdroj informací: časopis Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v retro sladkostech?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v retro sladkostech?

Ne vše staré je špatné, což jistě platí o retro sladkostech. Některé z nich přežily obě války, minulý režim i jeho pád a pár z nich dokonce vstoupilo do nového tisíciletí, jiné jsou již jen mlhavou vzpomínkou, kterou si naše paměť...